Coin Yorumları

Binance Giriş & Binance Yorumları

Binance ülkemizde de dünyada da oldukça fazla kullanılan, güvenilir ve dünyanın en büyük işlem hacmine sahip kripto para borsasıdır. Bu yazımızda Binance yorumları başlığı altında Binance hakkında genel bilgiler vereceğiz, avantajlarından ve dezavantajlarından bahsedeceğiz.

Binance Kullanmanın Avantajları

Binance kullanan kullanıcılar diğer borsalara kıyasla bazı yönlerden daha avantajlı durumdalar. Binance’ın bu kadar yaygın kullanılmasının sebebi de Binance’ın sunduğu bazı ayrıcalıklar. Bu avantajların bir kısmını listeledik:

binance
 • Binance dünyanın en yüksek işlem hacmine sahip olduğu için alım satım makasları yok denecek kadar azdır ve sürekli işlem dönmektedir. Bu sayede elinizdeki bir coini piyasa fiyatının altına satmak zorunda kalmazsınız, anlık fiyatından satabilirsiniz. Ayrıca piyasa fiyatına yakın yerlerden koyduğunuz alış ve satış emirleri için saatlerce beklemenize gerek kalmaz, işlem kolayca gerçekleşir.
 • Binance çok fazla coini listelemektedir. Aradığınız bir alt coini Binance’ta kolayca bulabilirsiniz ve işlem yapabilirsiniz. Farklı coinleri elinizde tutmak için farklı farklı borsaları aynı anda kullanmanıza gerek kalmaz.
 • Binance coin listeleme konusunda güvenirliğe çok önem verir. Binance’ta listelenen bir coin Binance tarafından güvenilen bir coin olduğu anlamına gelir. Bu yönden rahatlıkla işlem yapabilirsiniz. Ayrıca blok zincirleri arasındaki transferleri sorunlu olan coinler Binance’ta listelenmemektedir.
 • Binance neredeyse her coin için USDT, BUSD, USDC perleri bulundurur. Bu sayede kripto dolar cinsinden rahatlıkla işlem yapabilirsiniz. Kripto dolar ile işlem yapmak kafa karışıklıklarını önleyecektir.
 • Binance’ın işlem komisyonları oldukça düşüktür. 1000/1 komisyon sistemiyle çalışan Binance, komisyon ödemelerinde BNB kullanımına izin verdiğiniz taktirde bunu daha da aşağıya çekmektedir.
 • Eğer yüksek miktarda paralarla işlem yapacaksanız Binance VIP seviyelerinden faydalanabilirsiniz. Binance bulundurduğunuz veya işlem yaptığınız para hacmini baz alarak size VIP seviyesi atayacak ve bu seviyeye orantılı olarak komisyon indirimi kazanacaksınız.
 • Binance hesabınıza referans üyeler getirerek onların yaptığı her işlemden komisyon alabilir, daha çok para kazanabilirsiniz.
 • Binance’tan para çekmek istediğinizde saat sınırı veya alt limit yoktur. 10 kuruş ve üzeri tüm miktarları her saatte çekebilirsiniz.
 • Binance giriş işlemlerinde SMS doğrulaması yapmaktadır. Ayrıca para transferleri ve para çekimlerinde de hem SMS hem Mail onayı gerekmektedir. Bu açıdan oldukça güvenilirdir.
 • Binance Türkçe canlı destek bulundurur. Bu sayede sorunlarınızı oldukça kısa sürede ve kendi dilinizde yetkililere açıklayabilirsiniz.

Binance Kullanmanın Dezavantajları

Binance kullanmanın birçok avantajı olsa da, birkaç dezavantajı da bulunuyor. Bunları sıraladık:

 • Eğer BinanceTR kullanmıyorsanız, Global Binance’a para atmak için sadece Papara ve Advcash ödeme yöntemlerini kullanabilirsiniz. TL yüklemelerinde büyük oranda Papara kullanılmaktadır ve %1 komisyon alınmaktadır.
 • Binance çoğu alt coin için TRY peri bulundurmaz. TRY ile yapacağınız işlemler çok kısıtlıdır, itibari paranızı kripto dolara çevirerek işlem yapmak zorundasınız.
 • Binance’tan TL çekim işlemi yapmak istediğiniz taktirde %1 komisyon kesintisi olmaktadır.

Gelişen kripto para altyapıları, kripto paraların yasallaşması ve tanınmasıyla birlikte insanlar işlem yapabilecekleri güvenilir borsalar arıyorlar. Türkiye’de BTCTurk, Paribu gibi isimler duyuyoruz ancak bunların yanı sıra hem ülkemizde hem de dünyada en çok tercih edilen Binance borsası mevcut. Çoğu insan sanal ortamda işlem yapmaktan, dolandırılıp paralarını kaybetmekten korkuyor. İşte bu yüzden akıllarda sürekli Binance güvenilir mi? sorusu oluyor. Bu yazımızda Binance’ın detaylarından bahsettik ve Binance güvenilir mi sorusunu yanıtladık.

Binance, 2017 yılının Temmuz ayında kurulmuştur ve bu tarihe kadar hiçbir problem yaşamadan ilerlemiştir. 2018 yılında dünyanın en büyük borsası unvanını almıştır ve bu unvanı hala korumaktadır. Binance güvenilir mi sorusunun en basit cevabı; evet, Binance güvenilir bir borsadır. Neden güvenilir olduğundan ve tercih edildiğinden sebepleriyle birlikte bahsedelim.

 1. En yüksek işlem hacmi: Binance dünyanın en büyük işlem hacmine sahip borsadır. Yani çok büyük paralar dönmektedir. Bu kadar fazla işlem dönmesi Binance’ın yıllık kazancının da oldukça fazla olmasını sağlıyor. Kazancı çok fazla olan bir şirketin tüm gelirini bir kenara bırakıp kapanması veya kullanıcıları dolandırması işten bile değil.
 2. Birçok ülkede ofisinin olması: Binance Türkiye de dahil olmak üzere birçok ülkede ofis bulunduruyor. Yani Binance’ın işlediği en ufak bir suçta öncelikle ofisinin olduğu ülkedeki yatırımlarına el konulacak ve o ülkede yakalama kararı çıkacaktır. Ayrıca ülkemizde ofisinin bulunması Binance kullanıcılarının anayasa tarafından korunduğunun göstergesidir.
 3. Binance kaynaklı kayıpların telafilerinin yapılması: Binance yaklaşık 3.5 yıldır hizmet veriyor ve bu kadar büyük bir borsaya kıyasla çok az sorun yaşadı. Kendi taraflarından olan sorunlarda kullanıcıların yaşadığı kayıpları fazlasıyla telafi etmektedir. Kullanıcılar yasalar tarafından korunduğu gibi, aynı zamanda Binance güvencesi altındadır. (Binance yatırım kayıplarını karşılamamaktadır, sadece teknik hatalarda telafi yapmaktadır.)
 4. Hızlı iletişim kurulabilmesi: Binance birçok dilde canlı destek hizmeti vermektedir. Türkçe canlı desteği ise oldukça hızlı çalışmaktadır. En ufak sorununuzda canlı desteğe kısa süre içinde bağlanıp sorununuzu yetkililere aktarabilirsiniz.
 5. Yüksek güvenliğe sahip olması: Binance siber güvenlik açısından çok geniş bir ekibe ve güçlü bir altyapıya sahiptir. Dünyada siber güvenlik açısından güvenilirliği en üst düzey olan borsalardan biridir. Daha önce ciddi bir güvenlik sorunu yaşanmamıştır.

Bu listeyi çok daha fazla uzatabiliriz ancak bunlar Binance’ın güvenilir olması ve tercih edilmesinin sebeplerinden belirgin olanlar.

Binance birçok kripto paraya ev sahipliği yapıyor ve startup projelerini destekliyor. Öyle ki, piyasaya yön verebilecek kadar ciddi bir kitleye sahip. Böylesine büyük bir şirketin kapanması, kullanıcılarını dolandırması vb. gibi durumlar söz konusu bile değil. Çok yüksek paralar kazanan hiçbir şirket kendiliğinden kapanıp gitmez. Ayrıca, Binance’ın kapanması durumunda cüzdanlarda kalan itibarı paralar veya kripto paralar kullanıcıların başka cüzdanlarına iade edilecektir. Binance dünyanın en güvenilir borsalarından biridir ve rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Binance Genel Görüşler

Günlük işlemler, para yatırma ve çekme işlemleri açısından baktığımızda da Binance kullanmak oldukça mantıklıdır. Kripto para borsası tercihi yaparken yüksek hacim olması çok önemli bir unsurdur ve Binance bu konuda dünya birincisidir. Bu sebeple alım satım işlemleriniz için Binance kullanımını önermekteyiz.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

7 Comments

 • Reply Hasan Haziran 8, 2021 at 5:35 am

  Ben özellikle Binance borsasını tavsiye ediyorum. Kripto paraya yeni girmek isteyen arkadaşlar için tecrübeli biri olarak tavsiye vermek isterim, borsa seçimi çok önemli, mutlaka dikkat edilmesi gereken bir konu.
  Peki neden Binance diye soracak olursanız, ilk olarak borsa güvenilir. Borsanın güvenilirliğini şuradan anlayabilirsiniz, sadece Türkiye’de değil dünyanın her yerinde işlem yapılıyor bu borsada. Türkiye için ayrı bir lokal borsası Binance Türkiye var, bir de Binance Global var, ikisi de bağlantılı zaten. Ben Global üzerinden işlem yapmanızı tavsiye ederim.
  Kripto sadece Bitcoin değil, bir sürü alt coin var. Asıl para da orada bana kalırsa. Çok hızlı yükselebiliyor, düşük miktarla girip iki güne parasını beş altıya katlayan arkadaşlar var. Coin çeşitliliği açısından Binance’i tek geçerim.
  Son olarak desteği çok sağlam bir borsa. Destek bileti açtığınızda bir iki saatte sorununuz çözülmüş oluyor. Para yatırma kolay, komisyonlar düşük. Başka borsalarda heba olmaya gerek yok.

 • Reply Eren Haziran 8, 2021 at 5:35 am

  Yıllardır en ufak bir problem yaşamadan kullandığım bir borsa. En başta başka bir borsadaydım, üç kuruş kazanıp iki kuruşunu komisyona veriyordum. Binance komisyon açısından da avantajlı. Güvenilirlik zaten tartışmasız ama özellikle anlık al sat yapan arkadaşlar için burayı öneririm, kazancınızı borsaya bırakmanıza gerek yok, binance tercih edin.

 • Reply Suat Haziran 8, 2021 at 5:36 am

  çok korkuyorum verdikleri hizmeti bozacaklar diye, bir yer çok kullanılmaya başlandığında hemen bozuyor. bu binancenin de başına gelirse vallahi çok üzülürüm. bugüne kadar gördüğüm en düzgün borsaların başında geliyor. üstelik ben borsa konusunda çok takıntılı bir insanım, yorumlara göre karar vermek yerine kendim hesap açar kontrol ederim, düşük de olsa ufak bir miktar yatırıp işlem yaparak test ederim. binance hem yatırılan parayı hesaba geçirme konusunda hem de çekimde bir numara. bozmazlarsa ve böyle devam ederse bir numaradan indiremezler

 • Reply Emir Haziran 8, 2021 at 5:36 am

  BİNANCE KESİNLİKLE AÇIK ARA EN İYİ BORSA. Bir kere coin çeşitliliği çok iyi. Altcoinlerle ilgilenen arkadaşlar için büyük fırsat bu. Üstelik BNC gibi coinlerle işlem yaparken komisyon avantajı da var.
  Güvenlik amacıyla birkaç borsada tuttuğum tüm coinleri burada birleştirdim. Kapanma riski ıvır zıvır yok, kafam rahat. Soğuk cüzdan kullanmıyorum, günlük alım satım yapıyorum, o yüzden borsada tutmam gerekiyor. Geceleri uyurken kafama takılmadan, rahatça uyuyabildiğim tek borsa Binance.

 • Reply Arif Haziran 8, 2021 at 5:36 am

  Yanlış hatırlamıyorsam birkaç ay önce işlem rekoru kırıldı. Günde milyar dolarlık işlem hacmine ulaşmış. Üstelik bu Dogecoin furyalarında çok yüklü kazananlar ciddi çekim taleplerinde bulundu, yerel borsalardan hiç bahsetmiyorum bile, global borsalarda bile kimisi sıkıntı yaşadı, özellikle Amerika merkezli borsalarda çok büyük problemler yaşandı, para çekimi 10-12 saat sürenler olmuş.
  Bu sırada ben Binance üzerinden xx.xxx rakamlarda bir çekim talebinde bulundum. 15 dakika geçmeden onaylandı ve hesabıma aldım. Ne sistemleri kastı ne başka bir şey. Banka gibi çalışıyorlar tıkır tıkır. Zaten bu yüzden bu kadar yüksek işlem hacmi var.

 • Reply Sercan Haziran 8, 2021 at 5:37 am

  Binance Türkiye desteğinde çalışanlar oldukça profesyonel. Banka hesaplarında bir karışıklık yapıp yanlış IBAN’a gönderdim, halbuki bu benim sorunum, Binance desteğe bunu sordum, bana detaylı şekilde bankayla görüşmemi ve neler yapmam gerektiğini anlattılar. Bu bile tek başına müşterisine verdiği değeri gösterir. Benim gözümde müşteri memnuniyeti en yüksek borsaların başındadır. Teşekkürler Binance.

 • Reply Türkay Haziran 8, 2021 at 5:37 am

  Eğer kafam rahat olsun, hiçbir şey düşünmeden yatırımıma bakayım diyorsanız Binance en iyisi. Kaç senedir hakkında tek şikayet bulamazsınız. Hesap şifrenizi iyi belirleyin, F2A aktif edin, telefon doğrulamasını da yapın, hesabınızda milyonlarca dolar olsa da bir şey olmaz.
  Son işlemleri izliyorum, tek kalemde yüzbinlerce dolarlık al-sat yapan balinalar hep bu borsada. Bunların güvenilir bulduğu, milyonlarını emanet ettiği bir borsa zaten bizim gibi küçük yatırımcıya zarar vermez. Çok uzun süredir hem uzun vadeli tuttuklarımda hem al sat yaptıklarımda Binance kullanıyorum, tek bir defa bile sorun yaşamadım. Başkasını aramaya, alternatif bakmaya bile gerek yok.

 • Leave a Reply