Browsing Tag

binance indirim kodu

Coin Yorumları

Binance Giriş & Binance Yorumları

Binance ülkemizde de dünyada da oldukça fazla kullanılan, güvenilir ve dünyanın en büyük işlem hacmine sahip kripto para borsasıdır. Bu yazımızda Binance yorumları başlığı altında Binance hakkında genel bilgiler vereceğiz, avantajlarından ve dezavantajlarından bahsedeceğiz.

Binance Kullanmanın Avantajları

Binance kullanan kullanıcılar diğer borsalara kıyasla bazı yönlerden daha avantajlı durumdalar. Binance’ın bu kadar yaygın kullanılmasının sebebi de Binance’ın sunduğu bazı ayrıcalıklar. Bu avantajların bir kısmını listeledik:

binance
 • Binance dünyanın en yüksek işlem hacmine sahip olduğu için alım satım makasları yok denecek kadar azdır ve sürekli işlem dönmektedir. Bu sayede elinizdeki bir coini piyasa fiyatının altına satmak zorunda kalmazsınız, anlık fiyatından satabilirsiniz. Ayrıca piyasa fiyatına yakın yerlerden koyduğunuz alış ve satış emirleri için saatlerce beklemenize gerek kalmaz, işlem kolayca gerçekleşir.
 • Binance çok fazla coini listelemektedir. Aradığınız bir alt coini Binance’ta kolayca bulabilirsiniz ve işlem yapabilirsiniz. Farklı coinleri elinizde tutmak için farklı farklı borsaları aynı anda kullanmanıza gerek kalmaz.
 • Binance coin listeleme konusunda güvenirliğe çok önem verir. Binance’ta listelenen bir coin Binance tarafından güvenilen bir coin olduğu anlamına gelir. Bu yönden rahatlıkla işlem yapabilirsiniz. Ayrıca blok zincirleri arasındaki transferleri sorunlu olan coinler Binance’ta listelenmemektedir.
 • Binance neredeyse her coin için USDT, BUSD, USDC perleri bulundurur. Bu sayede kripto dolar cinsinden rahatlıkla işlem yapabilirsiniz. Kripto dolar ile işlem yapmak kafa karışıklıklarını önleyecektir.
 • Binance’ın işlem komisyonları oldukça düşüktür. 1000/1 komisyon sistemiyle çalışan Binance, komisyon ödemelerinde BNB kullanımına izin verdiğiniz taktirde bunu daha da aşağıya çekmektedir.
 • Eğer yüksek miktarda paralarla işlem yapacaksanız Binance VIP seviyelerinden faydalanabilirsiniz. Binance bulundurduğunuz veya işlem yaptığınız para hacmini baz alarak size VIP seviyesi atayacak ve bu seviyeye orantılı olarak komisyon indirimi kazanacaksınız.
 • Binance hesabınıza referans üyeler getirerek onların yaptığı her işlemden komisyon alabilir, daha çok para kazanabilirsiniz.
 • Binance’tan para çekmek istediğinizde saat sınırı veya alt limit yoktur. 10 kuruş ve üzeri tüm miktarları her saatte çekebilirsiniz.
 • Binance giriş işlemlerinde SMS doğrulaması yapmaktadır. Ayrıca para transferleri ve para çekimlerinde de hem SMS hem Mail onayı gerekmektedir. Bu açıdan oldukça güvenilirdir.
 • Binance Türkçe canlı destek bulundurur. Bu sayede sorunlarınızı oldukça kısa sürede ve kendi dilinizde yetkililere açıklayabilirsiniz.

Binance Kullanmanın Dezavantajları

Binance kullanmanın birçok avantajı olsa da, birkaç dezavantajı da bulunuyor. Bunları sıraladık:

 • Eğer BinanceTR kullanmıyorsanız, Global Binance’a para atmak için sadece Papara ve Advcash ödeme yöntemlerini kullanabilirsiniz. TL yüklemelerinde büyük oranda Papara kullanılmaktadır ve %1 komisyon alınmaktadır.
 • Binance çoğu alt coin için TRY peri bulundurmaz. TRY ile yapacağınız işlemler çok kısıtlıdır, itibari paranızı kripto dolara çevirerek işlem yapmak zorundasınız.
 • Binance’tan TL çekim işlemi yapmak istediğiniz taktirde %1 komisyon kesintisi olmaktadır.

Gelişen kripto para altyapıları, kripto paraların yasallaşması ve tanınmasıyla birlikte insanlar işlem yapabilecekleri güvenilir borsalar arıyorlar. Türkiye’de BTCTurk, Paribu gibi isimler duyuyoruz ancak bunların yanı sıra hem ülkemizde hem de dünyada en çok tercih edilen Binance borsası mevcut. Çoğu insan sanal ortamda işlem yapmaktan, dolandırılıp paralarını kaybetmekten korkuyor. İşte bu yüzden akıllarda sürekli Binance güvenilir mi? sorusu oluyor. Bu yazımızda Binance’ın detaylarından bahsettik ve Binance güvenilir mi sorusunu yanıtladık.

Binance, 2017 yılının Temmuz ayında kurulmuştur ve bu tarihe kadar hiçbir problem yaşamadan ilerlemiştir. 2018 yılında dünyanın en büyük borsası unvanını almıştır ve bu unvanı hala korumaktadır. Binance güvenilir mi sorusunun en basit cevabı; evet, Binance güvenilir bir borsadır. Neden güvenilir olduğundan ve tercih edildiğinden sebepleriyle birlikte bahsedelim.

 1. En yüksek işlem hacmi: Binance dünyanın en büyük işlem hacmine sahip borsadır. Yani çok büyük paralar dönmektedir. Bu kadar fazla işlem dönmesi Binance’ın yıllık kazancının da oldukça fazla olmasını sağlıyor. Kazancı çok fazla olan bir şirketin tüm gelirini bir kenara bırakıp kapanması veya kullanıcıları dolandırması işten bile değil.
 2. Birçok ülkede ofisinin olması: Binance Türkiye de dahil olmak üzere birçok ülkede ofis bulunduruyor. Yani Binance’ın işlediği en ufak bir suçta öncelikle ofisinin olduğu ülkedeki yatırımlarına el konulacak ve o ülkede yakalama kararı çıkacaktır. Ayrıca ülkemizde ofisinin bulunması Binance kullanıcılarının anayasa tarafından korunduğunun göstergesidir.
 3. Binance kaynaklı kayıpların telafilerinin yapılması: Binance yaklaşık 3.5 yıldır hizmet veriyor ve bu kadar büyük bir borsaya kıyasla çok az sorun yaşadı. Kendi taraflarından olan sorunlarda kullanıcıların yaşadığı kayıpları fazlasıyla telafi etmektedir. Kullanıcılar yasalar tarafından korunduğu gibi, aynı zamanda Binance güvencesi altındadır. (Binance yatırım kayıplarını karşılamamaktadır, sadece teknik hatalarda telafi yapmaktadır.)
 4. Hızlı iletişim kurulabilmesi: Binance birçok dilde canlı destek hizmeti vermektedir. Türkçe canlı desteği ise oldukça hızlı çalışmaktadır. En ufak sorununuzda canlı desteğe kısa süre içinde bağlanıp sorununuzu yetkililere aktarabilirsiniz.
 5. Yüksek güvenliğe sahip olması: Binance siber güvenlik açısından çok geniş bir ekibe ve güçlü bir altyapıya sahiptir. Dünyada siber güvenlik açısından güvenilirliği en üst düzey olan borsalardan biridir. Daha önce ciddi bir güvenlik sorunu yaşanmamıştır.

Bu listeyi çok daha fazla uzatabiliriz ancak bunlar Binance’ın güvenilir olması ve tercih edilmesinin sebeplerinden belirgin olanlar.

Binance birçok kripto paraya ev sahipliği yapıyor ve startup projelerini destekliyor. Öyle ki, piyasaya yön verebilecek kadar ciddi bir kitleye sahip. Böylesine büyük bir şirketin kapanması, kullanıcılarını dolandırması vb. gibi durumlar söz konusu bile değil. Çok yüksek paralar kazanan hiçbir şirket kendiliğinden kapanıp gitmez. Ayrıca, Binance’ın kapanması durumunda cüzdanlarda kalan itibarı paralar veya kripto paralar kullanıcıların başka cüzdanlarına iade edilecektir. Binance dünyanın en güvenilir borsalarından biridir ve rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Binance Genel Görüşler

Günlük işlemler, para yatırma ve çekme işlemleri açısından baktığımızda da Binance kullanmak oldukça mantıklıdır. Kripto para borsası tercihi yaparken yüksek hacim olması çok önemli bir unsurdur ve Binance bu konuda dünya birincisidir. Bu sebeple alım satım işlemleriniz için Binance kullanımını önermekteyiz.