Browsing Tag

binance token nasıl satılır

Coin Yorumları

Binance Borsasında Nasıl Coin Alınır?

Kripto para piyasasına yeni girdiniz ve nasıl coin alınacağını bilmiyorsanız işte sizin için iyi bir rehber. Coin alıp-satmak ve yatırım yapmak mı istiyorsunuz? Uzun, kısa veya günlük al-sat mı yapacaksınız? Peki bu işlemleri nasıl gerçekleştireceksiniz? Binance nasıl coin alınır? Yazımızda piyasanın en bilindik borsası üzerinden coin al-sat işlemlerini sizlerle paylaşacağız.

Binance üzerinden kripto para birimleriyle işlem yapacaksanız öncelikle sisteme üye olmalısınız. Binance web sitesi üzerinden ücretsiz üyelik işlemlerini tamamlayabilirsiniz. Ayrıca akıllı cihazlara indireceğiniz uygulamalar üzerinden de üyelik işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Konuyla alakalı Binance Nasıl Üye Olunur? ve Binance Mobil Uygulaması Nasıl İndirilir? Başlıklı yazılarımıza da göz atabilirsiniz. Burada yapılacak işlemleri tek tek detaylı şekilde paylaştım. Normal bir internet kullanıcısının yapabileceği şekilde basit ve kolay işlemlerden oluştuğunu belirtelim.

Binance, yüzlerce kripto para birimini sistem üzerinde bulunduruyor. Binlerce insan, günlük milyon dolarlık işlem yapıyor. Bu yüzden aklınızda en ufak bir şüphe kalmasın. Binance üzerinden coin aldığınızda bir yere kaybolma gibi olumsuzluk yaşanmaz. Aldığınız kripto para birimlerini kendi hesabınızda tutabilmektesiniz. Binance üzerinde 9 binin coinin hepsi yer almıyor. Piyasanın önemli ve projesi sağlam coinleri Binance borsasında yer alıyor. Bununla birlikte hacminde yüksek olması önemli. Tüm bu kriterleri inceleyerek Binance bir kripto para birimini listeliyor.

Binance, listeleme işlemi yaparken yatırımcıyı da düşünüyor. Hacmi olmayan ya da herhangi bir projesi bulunmayan coinlerin, yatırımcı tarafından mağdur olmamasına dikkat ediyor. Bu yüzden Binance, kripto para birimi listelemesinde diğer borsalara göre daha fazla seçici davranıyor.

Herhangi bir kripto para birimini çekerken nelere dikkat etmek gerekir? Binance nasıl coin alınır? İstediğimiz gibi işlem yapabiliyor muyuz? Sorularının yanıtlarını cevaplayalım.

Binance Üzerinden Coin Satın Alma

Binance üzerinden coin satın almak için öncelikle hesabınız olmalı. Hesabı bulunan yatırımcı ise borsanın içine günlük yatırma miktarlarını göz önünde bulundurarak para göndermeli. Tüm bu işlemlerin yapılmasından sonra coin alma aşamasına geçilebilir.

Binance üzerinde TRY, USD, EUR gibi para birimleriyle coin alabilirsiniz. Ancak yatırımcıların en çok kullandığı coin satın alma işlemi USDT para birimiyledir. USDT yani Tether, bir nevi dijital dolardır. 1 dolar 1 Tether’e (USDT) eşittir. Bu yüzden kullanıcılar alışı ya da satışı direkt olarak USDT ile yapmaktadırlar. Türk Lirası ile Binance borsasına para yolladığınızda USDT’ye çevirebilirsiniz. Bu da aslında bir bakıma coin alma işlemidir. O zaman USDT üzerinden alım yapmayı anlatalım.

Öncelikle Binance’da yer alan piyasalar kısmına girin. Burada FIAT Piyasalar sekmesini seçin. Daha sonrasında TRY yazan bölüme tıkladığınızda karşınıza USDT/TRY çıkacaktır. Bu bölümden hesabınızda yer alan TL’yi USDT’ye çevirin. Aynı işlemleri bir başka coin üzerinde de yapabilirsiniz. FIAT Piyasalar sekmesinde TRY olan kısımda HOT, DOGE, CHZ gibi para birimlerini satın alabilirsiniz. USDT ile de aynı şekilde BTC, ETH, BNB satın alabilirsiniz.