Browsing Tag

bitcoin nasıl alırım

Coin Yorumları

Bitcoin Nedir? Bitcoin Nasıl Alınır?

Geçtiğimiz yıllar içinde değerine değer katmasıyla dünyada herkesin gündemine gelen Bitcoin nedir? İnsanlara yüksek miktarlarda para kazandıran, geleceğin parası olarak nitelendirilen Bitcoin nasıl alınır? Gerek borsada gerek Elon Musk’ın tweetlerinde sıkça rastladığımız Bitcoin hakkında hepimizin kafasında çeşitli sorular oluşuyor. Bu yazımızda bu sorulara cevap arıyoruz. Siz de Bitcoin hakkında bilgi sahibi olmak istiyor, nereden Bitcoin alacağınızı öğrenmek istiyorsanız mutlaka yazımıza göz gezdirin.

Bitcoin (BTC) Nedir?

bitcoin nedir

Bitcoin, merkeziyetsiz kripto para birimidir. Yani dünya üzerinde herhangi bir banka veya kuruluşa gerek kalmadan işlem yapılabilen, hiçkimsenin kontrolü altına olmayan dijital bir paradır. Özellikle son 5-6 yılda değerine değer katan Bitcoin’in altında harika bir teknoloji yatıyor.

Kripto paralar içinde en yüksek değere sahip ve borsalarda belirleyici olan Bitcoin, müdahaleye açık olmayan bir para birimidir. Dijital hesaplarınızda barındırabileceğiniz Bitcoin’in fiziksel bir para olmaması da geleceğin dünyasında kullanılabilme ihtimalini oldukça arttırıyor. Bütçenize göre BTC satın alabilir, hesabınızda bulunan BTC’leri başka bir hesaba kolayca aktarabilirsiniz. En önemlisi de fiziksel para birimleri gibi spekülasyonlara daha az açık olan Bitcoin sayesinde birçok büyük şirket yatırımlarını daha güvenli olduğu için dijital ortama aktarmış durumda. Yeni yeni vergilendirme söylemleri ortada dolaşsa da henüz Bitcoin’e müdahale edebilen, vergilendirebilen bir devlet veya kuruluş yok.

Bitcoin’i çeşitli makineler ile madencilik yaparak kazabilir veya direkt satın alabilirsiniz. Peki Bitcoin nasıl alınır? Ne şekilde saklanabilir? Gelin yazımızın devamında nasıl BTC alabileceğinizden bahsedelim.

Bitcoin (BTC) Nasıl Alınır?

Bitcoin’i satın almak için öncelikle satın aldığınız miktarı muhafaza edebileceğiniz bir cüzdana sahip olmalısınız. Ardından direk satan kişiden veya bir borsa aracılığı ile satın alabilirsiniz. Dilerseniz TL ile dilerseniz de dolar ile işlem yaparak elinizde bulunan para miktarınca BTC alabilirsiniz. Satın aldığınız Bitcoinleri yine aynı kolaylıkta satabilir, basitçe işlem yapabilirsiniz.

Ülkemizde ve dünya genelinde Bitcoin alabileceğiniz kuruluş ve borsalar bulunuyor. Bunların güvenilir olanlarından alış emirleri vererek maddi imkanınız miktarınca Bitcoin sahibi olabilirsiniz. Ayrıca sahip olduğunuz Bitcoinler ile borsa işlemi yaparak kendinize önemli ölçüde gelir elde edebilirsiniz. Fakat unutmayın ki Bitcoin işlemleri yapmak sabır ve dikkat gerektirir.

Bitcoin ile ilgili ülkemizde ve dünyada hizmet veren en güvenilir borsa tabii ki Binance. Binance üzerinden hızlı, kolay ve güvenilir bir şekilde BTC alabilir, satabilirsiniz. Binance, dünyanın en büyük kripto para borsasıdır. Bu iş için gerekli altyapıları en iyi şekilde sağlıyor. Bu sayede işlemlerinizi aksamadan, güvenli bir şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz. Canlı BTC kurları ile alım satım yapıp hemen güvenilir bir şekilde coin almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Binance ile dilerseniz TL dilerseniz de dolar üzerinden Bitcoin alabilirsiniz. Basit arayüzü ile de sizi karmaşadan kurtardığınız rahatlıkla söyleyebiliriz.