Browsing Tag

cosmos coin nasıl alınır

Coin Yorumları

Cosmos Coin (ATOM) Nedir? ATOM Coin Nasıl Alınır?

Son zamanların dikkat çeken dijital para birimlerinden olan Cosmos Coin (Atom) nedir sorusu her yatırımcının araştırdığı konulardandır. Fraksiyonlara ayrılan ve asıl amacı dijital paralara karşı bir duruş sergilemek olan Cosmos Coin, farklı blok zincirlerin beraber çalışabileceğini göstermiştir. Cosmos ağının kendi sanal para birimi olan ATOM ile ilgili merak ettiğiniz tüm detayları yazımızın devamında sizlerle paylaşıyor olacağız.

Kısaca Cosmos ağının amacı, farklı blok zincirlerinin birlikte iletişim kurmasını ve zircirler arasındaki işlemlerin hızlı ve güvenilir bir şekilde tamamlanmasını sağlamaktır. Cosmos ağı bir diğer tanımla, blok zincirlerin interneti olarak adlandırılmıştır. Başlangıçta San Francisco merkezli olan Cosmos ağının daha sonra Boston merkezli bir yatırım firması olan Bain Capital’den yüksek miktarda yatırım aldığı belirtilmektedir. Dijital varlık piyasasına iddialı olarak başlayan Cosmos ağı aslında birçok kez hacker saldırısıyla karşılaşmış ve mücadele etmiştir. Ancak bu saldırılar ağdaki açıkların ortaya çıkmasını da sağlamıştır. Sonuç olarak ATOM coin ciddi kayıplar yaşasa da günümüzde yatırım almaya devam etmektedir. Cosmos coin nasıl alınır sorusuyla ilgili diğer yanıtlar da yazımızın devamında yer almaktadır.

Cosmos Ağı Çalışma Prensibi

Cosmos ağının en önemli amacı, blockchain’lerle etkileşim içinde çalışmaktır. Bu nedenle 2 aşamalı bir katmanla geliştirilen Cosmos’un ilk aşamasında blok zinciri geliştirme platformu olarak bilinen Tendermint çekirdeği ön plandadır. İkinci aşama ise IBC yani Blockchain’ler Arası İletişim olarak bilinir. Bu bileşen sayesinde farklı blok zincirleri kendi arasında iletişim kurabilmektedir.

Cosmos Coin Nasıl Saklanır?

Günümüzdeki pek çok dijital varlık yatırımcısı aslında güvenilir borsalarda yatırımlarına devam etmektedir. Ayrıca ATOM’un web cüzdanlarını desteklediği bilinir. Bu sayede donanım cüzdanlarında muhafaza edilmektedir. Son zamanların dikkat çeken kripto paralarından olan ATOM, Mayıs 2021 itibariyle 17 doları aşmıştır.

2019 yılında ciddi bir saldırıya uğrayan Cosmos ağı daha sonra güvenlik açıklarını kapatmaya başlamıştır. Konuyla ilgili birçok analist sistemin güçlendirilmesi adına tavsiyelerde bulunmaya devam etmiştir. Artık güvenilir bir sanal borsada yatırım yapıldıktan sonra soğuk cüzdana gerek duyulmayan ATOM’un geleceği de merak ediliyor. 2021 yılında ciddi bir yükseliş trendine geçiş yapan Cosmos coin’in gelecek vaat eden dijital varlıklardan biri olduğu belirtiliyor.

Cosmos Coin Nasıl Alınır?

Cosmos coin nasıl alınır; Elbette sadece ATOM için değil diğer tüm kripto paralarda geçerli olan güvenli bir borsaya ihtiyacınız olacaktır. Cosmos coin alım ve satım işlemlerini dünyanın en büyük dijital varlık piyasası olan Binance üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Bildiğiniz üzere Binance en güvenli ve milyonlarca kişinin yatırım yaptığı özel bir platformdur. 2017 yılından günümüze kadar gelişerek ve alt yapısını her zaman koruyarak ulaşan Binance’da coin grafiklerini inceleyebilir ve farklı paritelerde yatırım yapabilirsiniz. USDT, BNB, ETH ve BTC paritelerinde yatırım yaparken minimum yatırım tutarı 10 dolar olarak uygulanmaktadır.