Browsing Tag

dash coin binance

Coin Yorumları

Dash Coin (Dash) Nedir? Dash Nasıl Alınır?

Geçtiğimiz yıllarda ani yükselişi ve yüksek hacimleriyle kendinden söz ettiren Dash Coin (DASH), günümüzde hala birçok yatırımcının ilgisini çekiyor. Dash Coin aslında çıktığında Darkcoin ismine sahipti ancak bir süre sonra geliştiriciler isim değişikliği kararı aldı. Digital Cash kelimelerinden yola çıkarak “DASH” kısaltmasını ürettiler ve uzun yıllarda DASH ismiyle anılıyor. Dash Coin (DASH) 28 Ocak 2014 tarihinde çıkmıştır ve oldukça köklü bir coindir. Dijital ödemeleri kolaylaştırmak ve kripto paraların dijital dünyada ödemeler için kullanılmasını yaygınlaştırmak amacıyla çıkmıştır. Dash Coin (DASH) günümüzde bazı platformlarda ödeme yapmak için kullanılabiliyor. Bu yazımızda Dash Coin (DASH) nedir ve nasıl alınır başlığı altında Dash Coin hakkında bilgiler verdik.

Dash Coin (DASH) Mining

Dash Coin (DASH) mining birkaç yıl öncesine kadar çok ilgi çekiyordu ancak şimdilerde popülaritesini yitirmiş durumda. Dash Coin, piyasaya Proof of Work protokolü ile sürülmektedir. Yani Dash Coin mining yapılabilen ve mining ile piyasaya sürülen bir coindir. Dash Coin (DASH) miningin popülaritesini yitirmesindeki önemli etkenin kazım zorluğunun fazla olması ve fiyatının eskisi kadar yüksek olmamasından dolayı karın düşük olması olduğu düşünülüyor.

Dash Coin (DASH) maksimum arzı 18.9 milyon adet olarak belirlenmiştir ve bunun 10 milyon adeti üretilmiştir. Piyasadaki üretilmiş tüm Dash Coin’ler dolaşımdadır. Kazım yapanların sayısı azaldığı için toplam arz artışı çok yavaş olmaktadır.

Dash Coin (DASH) Fiyatı

Dash Coin (DASH) fiyatı güncel olarak 190 dolar civarındadır. 2017 yılında fiyatı aşırı artarak 1000 doları devirmiştir hatta tarihinin en yüksek seviyesini de 1680 dolar ile 2017 yılında görmüştür. 2018 yılından itibaren popülaritesini kaybederek düşüşe geçmiştir ve dönem dönem 2 hanede bile kaldığı olmuştur. Şimdilerde ise 2017’deki fiyatının çok aşağısında fiyatlanıyor.

Dash Coin (DASH) Nasıl Alınır?

Dash Coin (DASH) yatırımı yapmak gayet hızlı bir işlemdir. DASH dünyada sayılı olan en büyük borsaların çoğunda listelenmektedir. Listelenen borsalara dünyanın en büyük borsası olan Binance’ta dahil. Eğer Dash Coin yatırımı yapmak istiyorsanız yapmanız gerekenler çok basit. Dash Coin (DASH) nasıl alınır konusunda yapmanız gerekenleri adım adım sıraladık.

  1. Kayıtlı olduğunuz borsaya giriş yapın veya bir borsaya kayıt olun. (Kayıtlı olduğunuz borsada Dash Coin (DASH) listeleniyor olmalı.)
  2. Spot piyasalar bölümünü açarak “DASH” şeklinde aratın.
  3. Karşınıza DASH işlem perleri çıkacaktır. Buradan ne karşılığında DASH almak istiyorsanız o peri seçin.
  4. Alacağınız DASH miktarını veya ne kadar değerinde DASH alacağınızı girerek limit veya piyasa emri oluşturarak DASH alabilirsiniz.

Dash Coin (DASH) çok köklü ve popüler bir coin olduğu için birçok borsada kaldıraçlı marjin işlemlere açılmıştır. DASH ile 2 kattan 125 kata kadar (Borsaya göre değişkenlik gösterir.) kaldıraçlı işlem yapabilir ve karınızı artırabilirsiniz. Kaldıraçlı işlem yaparken fiyat düşüşlerinden likidite olma ihtimaliniz olduğu için kararlarınızı dikkatli almanızda fayda var.

Not: Dash Coin ve diğer tüm kripto paralarda alım satım işlemleri için dünyanın en yüksek işlem hacimli borsası olan Binance’ı kullanabilirsiniz. Binance borsasının işlem komisyonları düşük ve işlem hacimleri yüksektir. Kolay alım satımlar için Binance önerdiğimiz bir borsadır. Binance 2017 yılında Changpeng Zhao ve Yi He tarafından kurulmuştur. Günlük işlem hacmi ortalama 80 milyar dolardır. Binance borsasına kayıt olup alım satım işlemlerine başlamak için buraya tıklayabilirsiniz.