Browsing Tag

dash coin btcturk

Coin Yorumları

Dash Coin (Dash) Yorum & Analiz

DASH Coin (DASH) kripto paraların en eskilerinden biridir. Temelleri 2014’e dayanmaktadır ancak ismi farklı olduğu için birçok insan tarafından bilinmiyor. Zamanında 1800 doları gören ve uzun süre 1000 doların üzerinde fiyatlanan DASH Coin 2018 çöküşünün ardından uzunca bir süre toparlanamadı. Şu anda 240 dolar civarından işlem görmekte. Bu yazımızda DASH Coin (DASH) Yorum ve Analiz başlığı altında DASH Coin hakkındaki görüşlerimizi paylaştık, teknik analiz incelemeleri yaptık.

DASH Coin (DASH) Yorumları ve Analizleri

DASH Coin’i 4 saatlik grafikte incelediğimizde net bir formasyon göremiyoruz, dengesiz bir dağılım görüyoruz. Günlük grafikte yorumlamak mümkün ancak gözüken formasyon çok net değil. Bu nedenle pek yaygın kullanılmasa da, 8 saatlik grafik üzerinden teknik analiz yapacağız. 8 saatlik grafiği açtığımız taktirde çok net olarak ikili dip formasyonunu görmekteyiz. Başlangıçta üçgen çizmiştik ancak ikinci kez dip yaptıktan sonra bunun üçgen olmadığı, ikili dip formasyonu olduğu anlaşıldı.

Buna göre, DASH 20 Şubat’ta 320 dolar seviyelerinden aşağı inmeye başlayarak formasyonu başlattı. 1. Dip noktası 28 Şubat tarihinde 181 dolar seviyesinde geldi. Dalgalı bir dağılımla bir miktar yükselip tekrar düşerek 2. Dipi 25 Mart tarihinde yaptı. Dip yapmanın ardından hemen yukarı yönlü ilerlemeye başlayarak ikili dip formasyonunu garantilemiş oldu. Bu formasyon sırasında iki kez yukarı iğne attığı nokta olan 249 dolar ise boyun çizgisini oluşturuyor. Boyun çizgisini bir nevi direnç olarak da görebilirsiniz. DASH şu an arka arkaya yeşil mumlarla güzel bir yükseliş içerisinde ancak ivmesi boyun çizgisini aşmaya yetecek gibi gözükmüyor. Yani 249 dolardan bir geri dönüş olabilir. Ancak bu geri dönüş tamamen bir düşüşe işaret değil, aşağıdan güç alarak tekrar hamle yaptığı taktirde boyun çizgisini çok rahat kıracaktır. Eğer her şey yolunda giderse hiçbir dönüş yapmadan da 249 doları kırabilir. Burayı kırdığı taktirde 8 saatlik grafikte mum kapatmasını bekleyerek emin olmak zorundayız. Mum kapandıktan sonra artık DASH için 250 dolar üstünde yeni bir dengesi olacak. Yükseliş trendi ise devam edecek.

Yükseliş trendinde iki adet fibonacci direnci bulunuyor. Bunlar 286 dolar ve 310 dolar seviyeleri. Direnç noktaları iyi izlenmeli ve buna bağlı olarak mal boşaltımı yapılmalıdır. Bu dirençler aşıldığı taktirde 350 dolar hedefi kısa – orta vade aralığında gelebilir. Kısacası DASH Coin için şu an yükseliş trendi mevcuttur.

Not: Dash Coin ve diğer tüm kripto paralarda alım satım işlemleri için dünyanın en yüksek işlem hacimli borsası olan Binance’ı kullanabilirsiniz. Binance borsasının işlem komisyonları düşük ve işlem hacimleri yüksektir. Kolay alım satımlar için Binance önerdiğimiz bir borsadır. Binance 2017 yılında Changpeng Zhao ve Yi He tarafından kurulmuştur. Günlük işlem hacmi ortalama 80 milyar dolardır. Binance borsasına kayıt olup alım satım işlemlerine başlamak için buraya tıklayabilirsiniz.