Browsing Tag

ethereum thodex

Coin Yorumları

Ethereum (ETH) Yorum & Analiz

Lider para birimi Bitcoin’e rakip olan Ethereum’un son günlerde yaptığı kritik dalgalanmalardan dolayı yatırımcılar çekinmeye, hatta bir kısmı çıkmaya başladı. Ethereum için Mart ayı olağanüstü yükseliş diyorduk, bu durum güncelliğini yitiriyor mu? Ethereum düşüyor mu? Ethereum yükselecek mi? Tüm bu sorulara yanıt niteliğinde olacak şekilde yorumlarımızı ve analizlerimizi paylaştık.

Ethereum Analizleri

Ethereum Amerika Merkez Bankası Başkanı’nın yaptığı açıklamalardan sonra 1300’lü seviyelere kadar geri çekilmişti. Bu düşüşün bir kısmını likidite olanlar, bir kısmını panik satışlar yapanlar oluşturuyor. 1390’lı seviyelerde aşağıya bir iğne bıraktı. Bu aralığa likidite bölgesi diyebiliriz. Bu likidite bölgesi aynı zamanda güçlü bir destek noktası. Ancak piyasalardaki durumun toparlanmasının ardından Ethereum’un likidite seviyesine ulaşması çok zor, en kötü senaryolarda bile 1400’lü seviyelere geri çekilip piyasa tepkisiyle yukarı atacaktır. Bu nedenle 1500’ü sadece psikolojik direnç kabul edebiliriz.

ethereum yorumları

Ethereum’da yeniden düşüş geldiği taktirde 1500’lü seviyeler alış bölgesi olabilir. Bu seviyelerden Ethereum’a güvenli alış yapılabilir. Ancak şu an Ethereum yükseliş trendinde.

Ethereum günlük grafikte V formasyonu oluşturmaya doğru ilerliyor. Eğer V formasyonu tutarsa V’nin başlangıç ve bitiş bölgeleri 1900’lü seviyeler olacaktır. Ancak bunun için 1650’li seviyeler çok önemli. Bu seviyelerden aşağı yönlü bir düşüş gelmesi durumunda V formasyonu bozulacak ve W formasyonu denenecektir. Bu durumda kısa vadeli al satçı iseniz satış yapıp W’nün dip bölgesini bekleyebilirsiniz.

Ayrıca Ethereum için trend çizgilerini günlük grafikte incelediğimizde 1810 civarı seviyeleri direnç noktası kabul edebiliriz. Ethereum altcoinlerin en köklüsü, Bitcoin’in de en ciddi rakibi olduğu için altcoin rallisini tetikleyecek olan Ethereum’dur. 1800’lü seviyeleri kırıp tutunabildiği taktirde altcoin rallisi başlayacak ve Bitcoin dominance’ı düşürecektir. Bitcoin’den çıkan paranın büyük çoğunluğunun genellikle Ethereum’a kayacağını düşünürsek Ethereum için de mega ralli başlangıcı olabilir. Kısacası 1800’lü seviyeler Ethereum için çok önemli ve eğer bu direnci kırıp tutunabilirse (Mart sonuna doğru gerçekleşmesi muhtemel.) Ethereum için büyük boğanın başladığını söyleyebiliriz. 2800 dolar gibi bahsettiğimiz hedefler hayal olmaktan çıkar, gerçeğe dönüşür. Bu nedenle Ethereum için 1800 dolar ve 1600 dolarlı seviyeler iyi izlenmelidir. Bitcoin’de ani bir hareket veya dolar endeksinde sağlam bir yükseliş gelmediği sürece Ethereum için kaygılanacak hiçbir durum yok. Yükseliş trendi devam etmekte.

Not: Ethereum alım satım işlemleriniz için kullanabileceğiniz en güvenilir borsa Binance borsasıdır. Güvenilirliği nedeniyle Binance’ı önermekteyiz. Binance 2017 yılında Changpeng Zhao ve Yi He tarafından kurulmuştur ve şu an dünyanın en büyük borsasıdır. Günlük işlem hacmi ortalama 80 milyar dolardır. Binance borsasına üye olup alım satım işlemlerine başlamak için buraya tıklayabilirsiniz.