Browsing Tag

graph coin binance

Coin Yorumları

Graph Coin (GRT) Nedir? Graph Coin Nasıl Alınır?

Graph Coin, diğer adıyla The Graph projesi temelleri 2017 yılında atılmış bir projedir. 2017 yılında kripto paraların market hacmi inanılmaz yüksek seviyelere çıktığında bu proje de değerlenmek için başlatılmıştır ancak gelişim süreci zaman almış ve 2020 yılında ancak piyasaya sürülebilmiştir. Graph Coin, The Graph platformuna ait bir tokendir. The Graph platformu ise Ethereum, Bitcoin, Binance SmartChain ağları gibi blockchain ağlarını denetlemek için oluşturulmuş bir platformdur. Bu platformda tüm kullanıcılar alt grafikler oluşturarak blockchain ağlarını detaylıca inceleyebilir. (Genellikle balina hareketlerini incelemekte kullanılır.)

Graph Coin (GRT) merkeziyetsiz bir kripto para birimidir. Graph Coin (GRT) 17 Aralık 2020 tarihinde piyasaya sürülmüştür ve çıktığı anda olağanüstü rağbet görerek fiyatını katlamıştır. Bu yazımızda Graph Coin (GRT) nedir ve nasıl alınır başlığı altında GRT hakkında sizlere bilgiler verdik.

Graph Coin (GRT) Fiyatı

Graph Coin (GRT) 17 Aralık günü 0.13 dolardan çıkış yapmıştır. Aynı gün içinde ciddi bir artış göstererek 0.32 dolara yükseldi. Bu yükseliş birkaç gün devam etti ve GRT çıkışıyla birlikte ralli yapmış bir coin oldu. Ardından dalgalı bir yükseliş trendine girdi. Graph Coin (GRT) fiyatı şu an itibariyle 1.40 dolar seviyelerindedir. GRT, tarihinin en yüksek seviyesini 12 Şubat 2021 tarihinde 2.88 dolar ile görmüştür. Tarihinin en düşük seviyesi ise yalnızca çıkış fiyatı olan 0.13 dolardır.

Graph Coin (GRT) maksimum arzı 10 milyar 57 milyon adet olarak belirlenmiştir ve bunun 10 milyar adeti üretilmiştir. Ancak yalnızca 1 milyar 250 milyon adet GRT dolaşımdadır. The Graph, arz talep dengesini korumaktadır ve bu nedenle fiyat yükseliş eğilimindedir.

Graph Coin (GRT) Nasıl Alınır?

Graph Coin (GRT) yatırımı yapmak kolay ve hızlı bir işlemdir. Graph Coin (GRT) yeni bir coin olmasına rağmen birçok borsada listelenmektedir. Listelenmesinin en büyük sebebi ise hacminin çok yüksek olmasıdır. Listelenen borsalara dünyanın en büyük borsası olan Binance’ta dahil. Eğer GRT yatırımı yapmak istiyorsanız yapmanız gerekenler çok basit. Graph Coin (GRT) nasıl alınır konusunda yapmanız gerekenleri adım adım sıraladık.

  1. Kayıtlı olduğunuz borsaya giriş yapın veya bir borsaya kayıt olun.
  2. Spot piyasalar bölümünü açarak “GRT” şeklinde aratın.
  3. Karşınıza GRT işlem perleri çıkacaktır. Buradan ne karşılığında GRT almak istiyorsanız o peri seçin.
  4. Alacağınız GRT miktarını veya ne kadar değerinde GRT alacağınızı girerek limit veya piyasa emri oluşturarak GRT alabilirsiniz.

Graph Coin (GRT)hacmi ve piyasa değeri yüksek olduğu için birçok borsada kaldıraçlı işlemlere açıktır. Binance borsasında 5 kata kadar kaldıraçlı marjin işlem yapabilirsiniz. Ayrıca vadeli işlemlerde de GRT listelenmektedir, burada da 50 kata kadar kaldıraçla LONG veya SHORT pozisyonlar açabilirsiniz. Kaldıraçlı işlem yaparak karınızı artırabilirsiniz ancak likidite olmamak için çok dikkatli olmanızda fayda var.

Not: Graph Coin (GRT)gibi birçok eski veya yeni proje bulunmaktadır. Bu projelerin coinlerine yatırım yaparak oldukça yüksek karlar elde edebilirsiniz. Yapacağınız yatırımlar için Binance borsasını önermekteyiz. Binance, güvenilir coinleri listelemekte ve hızlı alım satıma açmaktadır. Binance 2017 yılında Changpeng Zhao ve Yi He tarafından kurulmuştur ve şu an dünyanın en büyük borsasıdır. Günlük işlem hacmi ortalama 80 milyar dolardır. Binance borsasına üye olup alım satım işlemlerine başlamak için buraya tıklayabilirsiniz.