Browsing Tag

litecoin buradan alınır mı

Coin Yorumları

Litecoin (LTC) Yorum & Analiz

Litecoin (LTC) çıkış yılından bu zamana kadar oldukça fazla değer kazansa da, Bitcoin’e kıyasla çok daha az oranda değer kazanmıştır. Piyasa psikolojisi artık Litecoin’in oturduğu yönünde. Yani Litecoin dalgalanmaların daha az olduğu, daha güvenli bir yatırım aracı. Litecoin yatırımlarında doğru yerde alış yapılıp doğru yerde satış yapıldığı taktirde çok güvenli ve kar getiren bir yatırım yapılmış olur. Litecoin’in önümüzdeki günlerde ise ne olacağı merak konusu. Bu yazımızda Litecoin (LTC) yorum ve analiz başlığı altında Litecoin yükselir mi? Litecoin düşer mi? Gibi soruları yanıtladık ve teknik analizlerimizi paylaştık.

Litecoin (LTC) Analizleri

Litecoin 2021 başından bu yana yaklaşık 2 kat değer kazandı ancak diğer altcoinlerle kıyasladığımızda bu az bir yükseliş. Bunun sebebi ise piyasada bulunan Litecoin sayısının fazla olması ve Litecoin’in çok köklü olup fiyatının oturmuş bir coin olması. Ancak Litecoin bu özelliği sayesinde yüksek miktarda yatırımları güvenle yatırabileceğiniz bir liman. Litecoin’in geleceği hakkında birkaç formasyondan bahsetmek mümkün.

litecoin

Çizdiğimiz ilk teknik analizde günlük grafikte ikili tepe formasyonu görülebiliyor. Bu formasyon çok güçlü değil çünkü tepenin başlangıç noktasından bu yana dalgalanma olması gerektiğinden daha fazla. Bir süre daha düz çizgide ilerleyebilseydi bu formasyona kesin gözüyle bakabilirdik. Ancak hala bu formasyonun tutabilme ihtimali var. İkili tepe formasyonuna göre ilk tepemiz günlük mum kapanışı olan 235 dolar noktası. Formasyonun orta dip noktası ise 155-160 dolar seviyeleri. 155 – 160 dolar seviyesini güçlü destek olarak kabul edebiliriz. Formasyonumuz 7-10 gün içerisinde Litecoin’in tekrar 235 dolara çıkmasıyla bitebilir. Sonrasında direnci kırıp yükselmesi ise sürpriz olacaktır. Bu nedenle 235 dolara çıktığında satış yapılıp direnci kırıp kırmayacağını izlemek mantıklı olacaktır.

Litecoin’in destek ve direnç noktalarına bakarak yorumladığımızda Litecoin 200 dolar desteğinden fazlasıyla güç alıyor ve daha önceleri 209 doları direnç olarak görüyorduk. 209 dolar direnci kırıldı ve üzerinde rahatça tutunmayı başardı. Bu aşamadan sonra ilk hedefimiz Şubat’ta düşüşün başladığı 240 dolar seviyesi. 240 dolar seviyesine kadar HODL yapılabilir ve 240 dolara ulaştığında mal boşaltımı yapılarak nakitte beklenmesi mantıklı olacaktır. Ayrıca 200 dolar desteğinin kırılması ihtimaline karşın 198 dolar seviyelerine stop noktası koyulabilir.

Litecoin için teknik indikatörler güçlü alış olarak göstermektedir. Teknik analizlerimize göre de Litecoin için şu an orta derece bir alış bölgesindeyiz. Uzun vadede 240 dolar seviyesinin mutlaka geleceğini düşünüyoruz. Güvenli bir yatırım istiyorsanız Litecoin sizin için uygun bir coin.

Not: Litecoin ve diğer bütün kripto paralarla alım satım işlemi yapmak için Binance borsasını önermekteyiz. Binance işlem hızı, düşük komisyonlar ve güvenirlik açısından dünyada en çok tercih edilen borsadır. Binance 2017 yılında Changpeng Zhao ve Yi He tarafından kurulmuştur ve şu an dünyanın en büyük borsasıdır. Günlük işlem hacmi ortalama 80 milyar dolardır.

Binance borsasına üye olup alım satım işlemlerine başlamak için buraya tıklayabilirsiniz.