Browsing Tag

ltc nasıl alınır

Coin Yorumları

Litecoin (LTC) Nedir? Litecoin Nasıl Alınır?

Litecoin, eski Google çalışanı olan Charlie Lee tarafından kurulmuş ve geliştirilmiştir. Bitcoin ve Bitcoin ağıyla hemen hemen aynı özelliklere sahiptir ve aynı işlevi görür. Ancak asıl çıkış amacı Bitcoin ağındaki bazı hataların ortadan kaldırılması ve daha stabil olarak çalışmasıdır. Litecoin aynı zamanda bir kripto para birimidir ve Bitcoin’den hemen sonra çıktığı için ilk altcoin olma özelliğini taşımaktadır. Litecoin ağı, Bitcoin’den daha farklı bir algoritma kullanmaktadır ve kullandığı algoritma gereği daha düşük sermayelerle mining yapılabilmektedir. Kısacası Litecoin ağı, Bitcoin ağından biraz daha gelişmiş ve daha farklı algoritma kullanan bir ağdır. Ayrıca Litecoin ise Bitcoin’in ilk rakibi olan kripto para birimidir.

Litecoin Mining

Litecoin’in en önemli özelliği Bitcoin’e kıyasla daha kolay mining yapılabilmesidir. Bitcoin’e göre kazım zorluğu daha düşüktür ve daha düşük sistemlerle de mining yapabilirsiniz. Temelinde mining için özel üretilen yazılım ve sistemler kullanılması gerekse de, ev sistemleri ile de Litecoin mining yapılabilmektedir.

Litecoin Fiyatı

Litecoin 2011 yılında piyasaya sürülmüştür ve alım satıma açılmıştır. Çıkış yıllarında ortalama 4 dolardan işlem görürken günümüzde ise 200 dolar civarında işlem görmektedir. Litecoin fiyatı yıllar içinde oldukça katlanmıştır.

Litecoin Nasıl Alınır?

Lite Coin (LTC), yatırımı yapmak oldukça basit bir işlemdir. Litecoin ilk altcoin olduğu için neredeyse tüm borsalarda listelenmektedir. Bu durumdan dolayı borsa arayışına girmeniz gerekmez. Litecoin (LTC) nasıl alınır konusunda yapmanız gerekenleri adım adım sıraladık.

  1. Kayıtlı olduğunuz borsaya giriş yapın veya bir borsaya kayıt olun. (Kullandığınız borsada Litecoin’in listelendiğinden emin olun.)
  2. Spot piyasalar bölümünü açarak “LTC” şeklinde aratın.
  3. Karşınıza Litecoin işlem perleri çıkacaktır. Buradan ne karşılığında Litecoin almak istiyorsanız o peri seçin.
  4. Alacağınız Litecoin miktarını veya ne kadar değerinde Litecoin alacağınızı girerek limit veya piyasa emri oluşturabilirsiniz.

Litecoin neredeyse tüm borsalarda kaldıraçlı işlemlere de açıktır. Litecoin ile kaldıraçlı marjin işlemler yaparak daha yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. Kaldıraçlı işlemlerin çok riskli olduğunu ve paranızın tamamını kaybedebileceğinizi unutmayın.

Not: Litecoin ve diğer bütün kripto paralarla alım satım işlemi yapmak için Binance borsasını önermekteyiz. Binance işlem hızı, düşük komisyonlar ve güvenirlik açısından dünyada en çok tercih edilen borsadır. Binance 2017 yılında Changpeng Zhao ve Yi He tarafından kurulmuştur ve şu an dünyanın en büyük borsasıdır. Günlük işlem hacmi ortalama 80 milyar dolardır.

Binance borsasına üye olup alım satım işlemlerine başlamak için buraya tıklayabilirsiniz.