Browsing Tag

  luna coin son dakika

Coin Yorumları

Terra Coin (LUNA) Yorum & Analiz

Popülaritesi günden güne artan Terra projesinin efsane tokeni olan Terra Coin (LUNA) 2 aydır yatırımcısının yüzünü güldürüyor. Bu kadar fazla yükselmesi belirsizliği fazlasıyla artırdı ve artık piyasada ciddi bir korku hakim. Bu korkuyu azaltmanın yolu ise teknik analizler yapmak, güncel haberleri takip etmek olacaktır. Grafiğe ne kadar hakim olursak o kadar az korkarız ve o kadar iyi kararlar verebiliriz. LUNA hakkında kafanızdaki soru işaretlerini bir miktar azaltabilmek adına Terra Coin (LUNA) yorum ve analiz başlığı altında LUNA hakkındaki yorumlarımızı ve teknik analizlerimizi paylaştık.

Terra Coin (LUNA) Yorumları

Terra Coin 12 – 16 Mart tarihleri arasında çoğu coin düşüşteyken LUNA ralli yaptı. Bu rallinin düzeltmesi de 17 Mart tarihinde geldi. Yükseliş başlangıçta çok sağlıklı gidiyordu ancak son dönemdeki yükselişler genellikle hacimsizdi, yani geçiciydi. Gelen düzeltme ise hala hacim boşluğunu dolduracak düzeyde değil. Bu nedenle LUNA için trendin aşağı yönde olduğunu söyleyebiliriz.

Bunların haricinde dikkatle izlenmesi gereken birkaç fiyat bölgesi var. 18.89 dolar seviyesi trendin yönünü belirleyici nokta olacak. Öncelikle saatlik, ardından 4 saatlik mumun 18.89’un üzerinde kapanması durumunda trendin yukarı yönlü olma ihtimali var. Ancak günlük mum da 18.89’da kapanmadığı sürece bu çok güvenilir bir tespit değil. 17.50 seviyesinde güçsüz bir destek noktası var. Aşağı yönlü hafif kırılmalarda bu destek çalışabilir ve LUNA’yı frenleyebilir fakat biraz güçlü bir düşüşte bu destek noktası çok kolay kırılacaktır. 17.50 desteği kırılıp aşağısına inerse piyasa tepkisiyle 1-2 dolar artış beklemiyoruz çünkü bu kırılması kolay bir destek. 15.56 dolarda güçlü bir destek bulunuyor. Sert kırılmalarda bile 15.56 desteği çalışacak ve LUNA’yı tutacaktır. Bu seviyeden aşağı iğne atması durumunda piyasa tepkisinin etkisiyle ölü kedi sıçraması görülebilir. Bu seviyelerde bir müddet kalabilir.

Herhangi bir yükseliş durumunda fiyatın 18.89’un üstünde kalması halinde ilk direnç noktası 19.33 olacak. Burası sağlam bir direnç değil, sadece frenleyici olacaktır. Hacim yeteri kadarsa bu direnç rahatlıkla kırılabilir. İkinci durak noktası ise 19.96 dolar seviyesi olacaktır. Bu seviyenin üstüne çıktığı anda psikolojik direnç olan 20 doları geçecek ve ani tepki alacaktır. Hangi seviyelerden düzeltme alacağını ise hacim belirleyecek.

LUNA hakkında olası senaryolar bu yöndedir. Genel tahminlerimiz ise düşüş trendinin devam edeceği ve desteklerin test edileceği yönünde. LUNA için 16 – 16.30 seviyeleri güvenli alış bölgesi sayılabilir. Ayrıca 15.20 seviyeleri de stop koymak için idealdir. LUNA kısa sürede aşırı yükselmiş bir coin olduğu için bir süre düşüşe geçmesi gayet olağan bir durumdur.

Not: Terra Coin (LUNA) ve diğer tüm coinlerde alım satım işlemleri yapmak istiyorsanız bunun için en iyi borsa Binance borsasıdır. Binance birçok yönden kullanıcısına avantajlar sağlamaktadır ve Binance borsasında Terra Coin kaldıraçlı işlemlere de açıktır. Binance 2017 yılında Changpeng Zhao ve Yi He tarafından kurulmuştur ve şu an dünyanın en büyük borsasıdır. Günlük işlem hacmi ortalama 80 milyar dolardır. Binance borsasına üye olup alım satım işlemlerine başlamak için buraya tıklayabilirsiniz.