Browsing Tag

maker coin ekşi

Coin Yorumları

Maker Coin (MKR) Nedir? Maker Coin Nasıl Alınır?

Maker Coin (MKR), 2017 yılında piyasaya sürülmüş olan bir DeFi projesidir. Maker Coin (MKR), Maker platformuna ait bir tokendir ve Rune Christensen tarafından geliştirilmiştir. Çıkışından bu yana Ethereum ağında yer almaktadır.

Maker platformunun kendine ait iki tokeni bulunur. Birisi stablecoin olan DAI, diğer ise MKR’dir. DAI üretimi için Maker Coin kullanılması gereklidir ve kullanıcılar bu şekilde DAI üretebilirler. Ayrıca harcanan işlem ücretleri ise belirli aralıklar Maker Coin yakımında kullanılır. Bu sebeple Maker Coin fiyatı sürekli yükseliş eğilimindedir ve adet fiyatı çok yüksektir. Ayrıca Maker platformunun en belirgin özelliği ise kullanıcıların oylarıyla hareket etmesidir. Kullanıcılar cüzdanlarındaki MKR miktarına göre bir oy değerine sahip olurlar ve alınacak kararlarda söz sahibi olurlar. Pek çok yatırımcı bu sebeple Maker platformunu tercih etmektedir. Bu yazımızda Maker Coin (MKR) nedir ve nasıl alınır başlığı altında size MKR hakkında bilgiler verdik.

Maker Coin (MKR) Mining

Maker Coin (MKR) mining ile piyasaya sürülen bir coin değildir. Bu sebeple hiçbir şekilde mining yapmanız mümkün değildir. Maker Coin’in piyasaya sürülme işlemi tamamen şirket elindedir. Şirket istediği miktarda üretir ve istediği miktarda piyasaya sürer. Ancak geliştiriciler dengeyi iyi sağladığı için herhangi bir fiyat dalgalanması yaşanmamaktadır.

Maker Coin (MKR) için maksimum arz sınırsızdır, geliştiriciler istedikleri kadar MKR üretebilirler. Şu anda piyasada 1 milyon civarında MKR bulunmaktadır ve bunun tamamı dolaşımdadır.

Maker Coin (MKR) Fiyatı Ne

Maker Coin (MKR) fiyatı ne sorusuna cevap olarak bazı fiyat bilgilerini verdik.

Maker Coin şu anda borsalarda ortalama 2000 dolar seviyesinden işlem görmektedir. Tarihinin en düşük seviyesini ilk çıktığı dönemde görmüştür ve bu 21 dolar seviyesidir. MKR ATH noktası ise 3041 dolardır. Fiyatının bu kadar yüksek olmasının en önemli sebebi arzının düşük olmasıdır. Fiyatla piyasa değerinin birbirinden bağımsız olduğunu Maker Coin’de çok net görebiliriz. Öyle ki, MKR bu kadar yüksek fiyatına rağmen piyasa değeri sıralamasında 42. Sıradadır.

Maker Coin (MKR) Nasıl Alınır?

Maker Coin (MKR) uzun vadeli yatırımcılar için tercih edilen bir coindir. Maker Coin (MKR) nasıl alınır sorusuna cevap olarak nasıl alacağınızı kısaca özetledik. Aşağıdaki adımları takip ederek kolayca Maker Coin yatırımı yapabilirsiniz.

  1. Kayıtlı olduğunuz borsaya giriş yapın.
  2. Arama kısmına “MKR” yazarak aratın. Karşınıza Maker Coin’in işlem çiftleri çıkacaktır.
  3. Hangi işlem çiftini kullanmak istiyorsanız onun üzerine tıklayın ve alım satım ekranını açın.
  4. Burada ne kadarlık işlem yapacağınızı gerekli yerlere girerek Maker Coin alabilir veya satabilirsiniz.

Spot cüzdanınızda MKR tutarak uzun vadeli yatırımlar yapabilirsiniz. MKR arzı az olduğu için tercih edilen bir coindir. Not: Maker Coin (MKR) gibi birçok eski veya yeni proje bulunmaktadır. Bu projelerin coinlerine yatırım yaparak oldukça yüksek karlar elde edebilirsiniz. Yapacağınız yatırımlar için Binance borsasını önermekteyiz. Binance, güvenilir coinleri listelemekte ve hızlı alım satıma açmaktadır. Binance 2017 yılında Changpeng Zhao ve Yi He tarafından kurulmuştur ve şu an dünyanın en büyük borsasıdır. Günlük işlem hacmi ortalama 80 milyar dolardır. Binance borsasına üye olup alım satım işlemlerine başlamak için buraya tıklayabilirsiniz.