Browsing Tag

maker coin thodex

Coin Yorumları

Maker Coin (MKR) Yorum & Analiz

2017 yılında çıkış yapmış, Ethereum ağında barınan ve arzının az olmasından dolayı fiyatı yüksek olan Maker Coin (MKR) fiyat hareketli oldukça ilginç ilerliyor. Önümüzdeki günlerde neler olacağı ise ciddi bir merak konusu. Bu yazımızda Maker Coin (MKR) Yorum ve Analiz başlığı altında Maker Coin’in grafiğini yorumladık, geçmişteki verileri ele alarak fikirler ürettik. Tahminlerimizi değerlendirerek yatırımlarınıza yön verebilirsiniz ancak yatırımınızı tamamen bu yazıya göre yapmamalısınız. Hiçbir analiz kesin sonuç vermez.

Maker Coin (MKR) Yorumları ve Analizleri

maker coin

Maker Coin’in fiyatının 2000 dolar civarında olması sizi yanıltmasın, bu durum Maker’ın popülerliğinden değil arzının çok düşük olmasından kaynaklanmaktadır. Öyle ki, dolaşımda sadece 1 milyon adet Maker Coin bulunmaktadır. Arzı sınırsız olmasına rağmen dolaşımdaki arz kontrolsüz bir şekilde artış göstermediği için arzın sınırsız olmasından da korkmamıza gerek yok.

Maker 5 Şubat – 20 Şubat tarihleri arasında ikili tepe oluşturmuş ve buna uygun olarak 20 şubattan itibaren bir miktar düşmüştü. Bu düşüş beklenen ve gayet olması gereken bir düşüştü. Bunun akabinde bir miktar toparlanma oldu ve ardından gökkuşağı şeklinde ilerlemeye başladı. Günlük grafiği yorumladığımızda Maker Coin için yükseliş veya düşüş kanalı çizmemiz çok zor. Çünkü baz alacağımız tepe noktalar veya dip noktalar bizim için yeterli değil. Şu anda MKR neredeyse hiçbir formasyonun çizilemediği karanlık bir döneme girmiş durumda. En yakın görebildiğimiz ise eğri bir üçgen. Bu üçgenden yola çıkacak olursak Mart sonu itibariyle üçgen sıkışıyor ve neredeyse kapanış noktasına gelmiş durumda. Bir süredir daralarak düz bir çizgide ilerliyor ancak grafiğin bir yöne doğru kırılıp trendi belirlemesi gerekiyor. Bugünlerde gelebilecek aşağı veya yukarı yönlü bir kırılma trendi belirlememize sebep olacaktır. Boğa piyasasında olduğumuz için grafiğin yukarı yönlü kırılması daha muhtemel bir durumdur ancak Maker Coin şu aşamada ciddi yükseliş veya ciddi düşüş yapacak gibi gözükmüyor. Trend yukarı yönlü kırıldığı taktirde yükseliş kanalı çizebiliriz ancak %30 – %40 gibi yükselişler tamamen hayalden ibarettir. Maker Coin için kısa vadeli yükseliş beklentimiz %5 – %6 civarında. Bu oranda karlar elde ettiğinizde çıkış yapmanız en sağlıklısı olacaktır. Maker’ın orta vadede bile 2587 dolar direncini kırması pek muhtemel gözükmüyor.

Özetleyecek olursak, Maker güzel bir yükseliş yakalamıştı ve değerlendiren yatırımcısına kazandırdı. Ancak bu parıldamanın bittiğini söyleyebiliriz. Belli bir süre Maker Coin güvenli bir liman olacak ve ciddi dalgalanmalar yapmayacaktır. Eğer sağlam yatırımlar yapmak istiyorsanız Maker Coin’in yukarı yönlü kırılmasının ardından yatırım yapabilirsiniz. Herhangi bir düşüş durumunda ise trendi tekrar yakalaması için günlük grafikte yeşil mum görene kadar girmeniz pek sağlıklı olmayacaktır. Kısacası Maker Coin bir süre durağan ilerleyecektir.

Not: Maker Coin (MKR) gibi birçok eski veya yeni proje bulunmaktadır. Bu projelerin coinlerine yatırım yaparak oldukça yüksek karlar elde edebilirsiniz. Yapacağınız yatırımlar için Binance borsasını önermekteyiz. Binance, güvenilir coinleri listelemekte ve hızlı alım satıma açmaktadır. Binance 2017 yılında Changpeng Zhao ve Yi He tarafından kurulmuştur ve şu an dünyanın en büyük borsasıdır. Günlük işlem hacmi ortalama 80 milyar dolardır.

Binance borsasına üye olup alım satım işlemlerine başlamak için buraya tıklayabilirsiniz.