Browsing Tag

monero coin btcturk

Coin Yorumları

Monero Coin (XMR) Yorum & Analiz

Monero coin yorumları genelde uzun vadelidir. İlk olarak 2013 yılında CrytoNote adındaki sanal paraları güçlendirmek amacıyla yayın hayatına başlayan bu protokol kısa sürede tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Analistler alım ve satımı yapılabilen XMR’nin aslında uzun vadeli bir dijital para olduğunu aktarmaktadır. Gizlilik özelliğiyle ön plana çıkan Monero coin analiz yapan uzmanlar hem coin’in avantajlarını sıralamakta hem de gelecekteki beklentilerini paylaşmaktadır. Nisan 2021 itibariyle 340 doları aşmayı başaran XMR hakkında çok sayıda tahmin de yapılmıştır.

Monero Coin (XMR) Fiyat Tahminleri

Monero fiyat tahminlerine bakıldığı zaman bu coin’in ciddi bir istikrar içinde ilerlediğini söylemek mümkündür. Geçtiğimiz 2020 yılında birçok güncellemeye maruz kalan XMR buna rağmen blok zincirindeki rekabetçi tarzını korumaya devam etmektedir. Bu nedenle ilerleyen yıllarda değerinin artabileceğini söyleyen analistler elbette değer artışını etkileyen olumsuz durumların da yaşanabileceğini aktarmaktadır.

2021 yıl sonu XMR fiyat tahmini Coinliler platformu tarafından 366 dolar olarak açıklanırken, StormGain ciddi bir düşüş bekleyerek bu rakamı 180 dolara çekmiştir. 2023 yılında Coinswitch’in tahminine göre 900 dolara kadar yükselmesi beklenen Monero coin yorumları arasında 495 dolar ile Captainaltcoin de analizlerini paylaşmıştır. Son olarak 2025 fiyat tahminlerine bakıldığında;

  • CoinSwitch 2025 tahmini 1400 dolar
  • StormGain 2025 tahmini 400 dolar
  • Captainaltcoin tahmini 4.500 dolar
  • Coinliler tahmini 1.366 dolar olarak paylaşılmıştır.

Monero Coin Yükselir mi?

Monero coin analiz sürecine ve fiyat tahminlerine bakıldığında yine ilerleyen yıllarda yükseliş yaşanabileceği düşünülebilir. Gizlilik üzerine son derece başarılı bir şekilde oluşturulan bu coin’in 2022 yılında ise en değerli ilk 10 kripto para arasında yerini alabileceği aktarılmaktadır.

Son zamanların ünlü Bitcoin Core Developer’ı olan Peter Tood, Monero coin fiyatının 2021 yılı sonuna kadar yüzde 369 oranında artabileceğini aktarmıştır. Yatırımcılar uzman yorumlarını değerlendirirken elbette kişisel analizlerini de tamamlamalıdır. Çünkü hiçbir altcoin’in yatırım tavsiyesi olarak alınmaması gerekir. Bu yüzden hem uzman analizlerinden faydalanmak hem de analistlerin yorumlarını takip ederek XMR yatırımı gerçekleştirilebilir.

Yine yorumlar üzerinden bilgi paylaşacak olursak, Oracletimes.com’da yer alan XMR fiyat tahminine göre 2021 yılının sonuna doğru ciddi bir performans göstermesi beklenen Monero’nun değerinin 10 katına kadar çıkabileceği düşünülüyor. Son oarak Longforecast.com’a göre XMR’nin fiyatı Aralık 2021 dönemine kadar 945 dolara kadar çıkabilecek. Elbette bu rakamlar tamamen tahminlerden oluşmakta ve yatırım tavsiyesi içermemektedir.

Monero coin satın almak için yapılması gereken tek şey, Binance’a üye olmak. Dünyanın en büyük kripto para piyasası olan Binance’da Monero coin alım ve satımı gerçekleştirirken ayrıca kapsamlı analizler de yapabilirsiniz. Monero coin başta olmak üzere dilediğiniz tüm altcoin’lerin alım ve satım işlemlerini güvenli bir şekilde yapabileceğiniz Binance’da günlük işlem hacmi 80 milyon doların üzerindedir. Bu rakamlar platformun ne kadar büyük ve güvenilir olduğunu göstermektedir.