Browsing Tag

monero coin fiyat 2021

Coin Yorumları

Monero Coin (XMR) Nedir? XMR Coin Nasıl Alınır?

Monero coin (XMR) nedir; Takip edilemez sloganıyla yola çıkan bu coin ayrıca özel güvenlik önemleriyle dikkat çekmektedir. İşlemleri gizleyen bir blockchain ağına sahip olan XMR, tüm kullanıcılara eşit imkan sağlarken kullanıcılar yaptıkları işlemler sırasında kimliklerini paylaşmak zorunda kalmaz. Yani açık kaynaklı bir blok zinciri ağına sahiptir ve madencilik yapılabilir. Öte yandan Monero coin, 2012 yılında dijital para yolculuğuna başlamış ve Nicolas Van Saberhagen adı verilen bir kişi tarafından kurulmuştur. Günümüzde ise Monero geliştiricileri olarak David Latapie ve Riccardo Spagni’nin adı geçmektedir.

Monero Madenciliği Yapılabilir mi?

Monero coin madenciliği yapılabilen bir dijital paradır. Fakat 2014 yılından günümüze kadar madenciliğini yapmak ciddi anlamda zorlaşmıştır. Monero madenciliği ayrıca tek başına yapılamaz, bu işlem için havuza bağlı olunması gerekir. Ek olarak kazım gerçekleştirilen süre içinde elde edilen Monero miktarı da artmıştır. Güvenilir bir şekilde Monero madenciliği yapılabildiği gibi 10 global havuz dışında toplamda 38 farklı havuzda da bu işlemler gerçekleşmektedir.

Monero Coin Avantajları Nelerdir?

Monero coin nasıl alınır sorusuna yanıt vermeden önce bu coi projesinin avantajlarından bahsetmek gerekir. Öncelikle sağladığı en önemli avantaj, kullanıcılara sunduğu gizlilik ilkesidir. Finansal anlamda mahremiyete büyük önem veren XMR’de yatırımcılar her türden alım ve satım işlemlerini gizli bir şekile tamamlayabilir. Ayıca kullanıcıların talebine göre yapılan işlemler şeffaf olarak paylaşılabilir. Bu sayede Monero kullanıcıları 2 taraflı bir kullanım şansıyla karşılaşabilir.

Monero coin’in aslında en önemli avantajı, blok limitinin olmamasıdır. Bu nedenle gün içinde üretilmeye devam edilen Monero coin’lerde sınırlama yoktur. Son olarak Monero madenciliği kolay olmadığı için coin’deki büyük dalgalanlamar söz konusu değildir ve yatırımcılar büyük kayıplarla karşılaşmadan kazıma devam edebilir.

Monero’nun bazı dezavantajları da bulunuyor. Kullanıcılar için gizlilik ilkesini temin edebilse de Monero’yu kabul eden cüzdan sayısı günümüzde çok azdır. Ayrıca ilk kez alım ve satım yapan bir kullanıcıya Monero çok karışık gelebilir. Son dezavantajı ise, BTC ve diğer altcoin’lerden farklı bir alt yapı tercih etmesidir.

Monero Coin Alınır mı?

Monero (XMR) yatırım için uygun bir coin olarak dikkat çekmektedir. Yatırımcılar bu süreçte önümüzdeki 5 yıl içinde Monero coin’in ciddi bir değer kazanabileceğini aktarmaktadır. Ayrıca analistler Monero için kısa vadeli değil, uzun vadeli yatırımların düşünülmesi gerektiğini aktarmaktadır.

Monero Coin (XMR) Nasıl Alınır?

Monero coin nasıl alınır sorusunun yanıtı çok basittir. Hemen Binance’a üye olarak başta XMR olmak üzere tüm altcoin’leri satın alabilirsiniz. Ayrıca XMR anlık düşüş ve yükseliş rakamlarını görebilir, grafikleri inceleyebilir ve sorunsuz bir şekilde yatırım gerçekleştirebilirsiniz. Son zamanlarda XMR coin’e olan ilgi artmaya devam ettiği için yatırımcılar dünyanın en büyük dijital para piyasası olan Binance’a üye olarak güvenilir bir şekilde işlem yapmaktadır.