Browsing Tag

nem coin nasıl alınır

Coin Yorumları

NEM Coin (XEM) Nedir? XEM Coin Nasıl Alınır?

Nem coin nedir; Altcoin’ler arasında yeri biraz daha farklı olan XEM’in amacı, NEM coin kullanan herkesin eşit şartlar altında hizmet almasını sağlamaktır. Buna ek olarak NEM Coin adını ‘Yeni Ekonomi Hareketi’ cümlesinin baş harflerinden almıştır. 2015 yılının Mart ayında piyasaya çıkan bu coin aslında ilk akıllı varlık olarak nitelendirilmektedir. Yazımızın devamında NEM coin nasıl alınır sorusunun yanıtlarını, bu altcoin’in detaylı özelliklerini ve yatırım yapılıp yapılmayacağı hakkındaki fikirlere ulaşabilirsiniz.

NEM Coin ve Özellikleri

NEM projesi ilk defa UtopianFuture takma adının kullanan bir kişi tarafından oluşturulmuştur. BTC’nin geliştiricisi olan Nakatomo gibi takma ad kullanan bu kişinin henüz kim olduğuna dair bir bilgi söz konusu değildir. Fakat dijital varlık olma yolunda Tech Bureau ile beraber adımlar atılmıştır. İlerleyen zamanlarda sanal varlık piyasasına hakim olma amacıyla yola çıktığını aktaran NEM geliştiricileri, sıfırdan tasarlanan bir para birimi olduklarını iddia etmektedir. Her ne kadar karmaşık bir yapıya sahip olsa da XEM’in yeni bir ekonomik hareket oluşturmak istediği belirtilmektedir.

NEM coin diğer sanal paralardan biraz farklıdır. Çünkü Blockchain teknolojisini yeniden düzenlemiş ve kendi alt yapısına göre hazırlamıştır. Öte yandan blok zincirini kendi yapısı için tekrar düzenlerken diğer kripto paralara göre farklı bir işleyişle ön plana çıkmıştır. NEM, blok zinciri içerisinde akıllı bir varlık oluşturduğu için sonuç olarak iki adet zincirle yola deva etmektedir. Özel izinli blok zinciri kendine hastır, diğeri de standart blok zinciridir.

NEM Coin birçok alanda kolaylık sağlamıştır. Pol özelliği bulunan XEM’in bu sayede işlem hızı ve işlem ücreti alanında yaşanan tüm sorunları çözdüğü belirtilmektedir. Bu sorunlar genelde Bitcoin kullanıcılarının gündeme getirdiği şikayetler arasındadır. NEM geliştiricileri, XEM içindeki alım ve satım işlem sayısı arttıkça, işlem hızının da arttığını belirtmektedir.

NEM Coin Avantajları Nelerdir?

NEM coin (XEM) beraberinde bazı avantajlar sağlamaktadır. İlk olarak blok zincirinin kişiselleştirmeye imkan veren bu altcoin, kullanıcı güvenliğini kolayca sağlamaktadır. Ayrıca Harvesting özelliği bulunan bu projede işlem ücretleri oldukça düşüktür. XEM’in kullandığı blok zinciri biraz karmaşık olsa da bu platform üzerinden dijital varlık oluşturabilen kullanıcılar ayrıca kendi ödeme sistemlerini hazırlamak için çalışmalar yapabilir.

NEM Coin Nereden Alınır?

NEM coin nasıl alınır sorusunun tek bir yanıtı bulunmaktadır. Mayıs 2021 itibariyle 0.26 dolardan işlem gören NEM coin’in alım ve satım işlemler için doğrudan Binance’ye üye olabilirsiniz. Çünkü Binance, tüm dünyanın en güvenilir dijital para borsasıdır. 2017 yılında kurulan ve artık milyonlarca kişinin tercih ettiği Binance’de düşük komisyon ücretleri dikkat çekerken işlemlerin çok kısa sürede tamamlanması da yatırımcıları memnun etmektedir. Sizler de XEM alım satım işlemlerini Binance’da sorunsuz bir şekilde tamamlayabilir ve diğer altcoin’leri de inceleyebilirsiniz.