Browsing Tag

neo coin thodex

Coin Yorumları

NEO Coin (NEO) Yorum & Analiz

NEO Coin (NEO) 2014 piyasaya sürülmüş köklü bir kripto para birimidir. Aslında NEO ismini 2017 yılında alsa da 2014 yılındaki bir projenin isminin değişmiş halidir. Çıktığı günden bugüne kadar oldukça fazla fiyat dalgalanması yaşamıştır ve günümüzde 53 dolar seviyelerinden işlem görmektedir. Son günlerde ise NEO günlük grafiği sürekli yeşil mumlarla kapatarak yükselişte. Yatırımcıların akıllarında NEO yükselir mi? NEO düşer mi? NEO ne olacak? Gibi sorular mevcut. Bu nedenle bu yazımızda NEO Coin (NEO) Yorum ve Analiz başlığı altında NEO Coin’i yorumladık.

NEO Coin (NEO) Yorumları ve Analizleri

NEO Coin (NEO) bir süre durağan ilerlemişti ancak bu sessizliğini Şubat ayında bozdu. Ufak yükselişlerle yatırımcılara “ben buradayım” demiş oldu. Bu durumun etkisin 21 Şubat’taki sert yükselişle gördük. Bu düşüşün ardından tabii ki düzeltme gecikmedi. Ancak gelen düzeltme ve sonrasında dalgalı ilerlemesi NEO’nun yeni seviyelerindeki adımlarını sağlamlaştırmış oldu. Öyle ki, NEO için artık 35 doların altındaki seviyelere bir süre imkansız gözüyle bakabiliriz.

NEO için kısa vadeli bir yükseliş kanalı çizelim. Kanalın başlangıcı 49.59 seviyesinden başlıyor, üst direnci ise 53.47 dolar seviyesi. Trend eğrimizin ikinci baz alacağımız noktası ise 2 Nisan tarihindeki 51 dolar iğnesi. Bu kanala göre, bugünlerde 55.40 dolar seviyesi aşılabilir ve yukarısında tutunabilirse yükseliş kanalının dışına çıkmış oluyor. Yani daha sert bir yükseliş dönemine girmiş olacağız. Eğer 56 dolar civarında tutunabilmiş olursa 58 doları çok rahat görebiliriz. Ancak 58.14 direncinde takılabilir, düzeltme atabilir. Bu durumda 58.14 seviyesine yaklaşırken hacim kontrol edilmeli, hacim yükseliş için yeterliyse alış yapılabilir. Hacimi yetersiz görüyorsanız büyük ihtimalle dirençten dönüş yaşanacaktır. Bu direncin ardından 61 dolar seviyesine kadar rahat bir ilerleyiş muhtemeldir. 61.16 dolar seviyesinde de güçlü bir direnç oluşumu mevcut. Burada da temkinli olmak, hatta mümkünse nakitte kalmak sağlıklı olur. Bu seviye de aşılabilirse 63 dolarda yeni bir dirençle karşılaşacağız. 63 dolar direncinin ne kadar güçlü olduğunu süreç ve grafikler gösterecek.

Özet olarak NEO Coin yükseliş trendinde ancak bu yükseliş 55 doları aşıp aşamamasına bağlı. 55 doları aşamadığı taktirde yükseliş gecikmeye uğrayabilir. Aşabilirse trend devam edecek ve kısa vadede bile kar ettirebilir.

Not: NEO ve benzeri tüm kripto para yatırımlarınız için Binance borsasını önermekteyiz. Binance, güvenilir coinleri listelemekte ve hızlı alım satıma açmaktadır. Binance 2017 yılında Changpeng Zhao ve Yi He tarafından kurulmuştur ve şu an dünyanın en büyük borsasıdır. Günlük işlem hacmi ortalama 80 milyar dolardır. Binance borsasına üye olup alım satım işlemlerine başlamak için buraya tıklayabilirsiniz.