Browsing Tag

polkadot binance nasıl alınır

Coin Yorumları

Polkadot Coin (DOT) Nedir? Polkadot Nereden Alınır?

Polkadot, merkezi olmayan bir platformdur. Amacı halka açık olan blockchain ağlarını birbirine bağlayarak internet sitelerinde kripto paralar ile ticaretin dönmesine kolaylık sağlamaktadır. Ayrıca bu sistem sayesinde üst düzey güvenlik sağlandığını düşünmektedirler. Polkadot ağında kullanıcılar proje geliştirebilir, projelerini istedikleri gibi özelleştirebilir. Tamamen kullanıcı odaklı olan bu ağ, güvenirliğini son dönemde yeterince kanıtlamıştır. Polkadot (DOT Coin) ise Polkadot ağının tokenidir. Polkadot (DOT Coin) Nedir sorusuna cevap olarak, Polkadot (DOT Coin) merkezi bulunmayan bir kripto para birimidir diyebiliriz. Bu yazımızda Polkadot (DOT Coin) nedir ve nasıl alınır başlığı altında DOT hakkında bilgiler verdik.

Polkadot (DOT Coin) Mining

Polkadot (DOT Coin) mining mümkün değildir ve önümüzdeki yıllarda da böyle bir şey söz konusu olmayacaktır. Polkadot, staking yöntemi ile piyasaya sürülen bir coindir. Kullanıcılar Polkadot resmi sitesi üzerinden Polkadot alıp stake ederek Polkadot kazanabilirler. Staking oranları belirli aralıklarla güncellenmektedir.

Polkadot (DOT Coin) için maksimum arz belirlenmemiştir, arzı sınırsızdır. Ancak şirket staking oranlarını düşük tuttuğu için dengeyi koruyabiliyor ve fiyat yüksek kalmaya devam ediyor. Toplamda 1 milyar 58 milyon adet DOT Coin üretilmiştir ve bunun 922 milyonu şu an dolaşımdadır. Toplam DOT adeti günden güne az miktarda artmaktadır.

Polkadot (DOT Coin) Fiyatı

Polkadot (DOT Coin) fiyatındaki kısa sürede yaşanan hızlı yükseliş ile kendinden söz ettirmeyi başarmıştır. Bu yükselişin arkasında yatan en büyük sebebin Polkadot ağının gelişmesi olduğu düşünülmektedir. Ayrıca ani yükselişin ardından gelen piyasa psikolojisi de DOT’u daha çok pumplamıştır. DOT Coin piyasa değeri sıralamasında şu anda 6. Sırada yer almaktadır.

DOT Coin en düşük fiyatını 20 Ağustos 2020 tarihinde 2.69 dolar ile görmüştür. Ayrıca ATH noktası ise 42.06 dolar seviyesidir. DOT Coin şu anda borsalarda ortalama 35 dolardan fiyatlanmaktadır.

Polkadot (DOT Coin) Nasıl Alınır?

Polkadot (DOT Coin) yatırımı yapmak gayet hızlı bir işlemdir. Polkadot (DOT Coin)dünyada sayılı olan en büyük borsaların çoğunda listelenmektedir. Listelenen borsalara dünyanın en büyük borsası olan Binance’ta dahil. Eğer SUSHI yatırımı yapmak istiyorsanız yapmanız gerekenler çok basit. Polkadot (DOT Coin) nasıl alınır konusunda yapmanız gerekenleri adım adım sıraladık.

  1. Kayıtlı olduğunuz borsaya giriş yapın veya bir borsaya kayıt olun. (DOT Coin birçok borsada listelenmektedir. Binance’ı tercih edebilirsiniz.)
  2. Spot piyasalar bölümünü açarak “DOT” şeklinde aratın.
  3. Karşınıza DOT işlem perleri çıkacaktır. Buradan ne karşılığında DOT almak istiyorsanız o peri seçin.
  4. Alacağınız DOT miktarını veya ne kadar değerinde DOT alacağınızı girerek limit veya piyasa emri oluşturarak DOT alabilirsiniz.

Polkadot (DOT Coin) piyasa değeri sıralamasında çok yukarılarda olduğu için birçok borsada kaldıraçlı işlemlere açıktır. Binance borsasında 10 kata kadar kaldıraçlı marjin işlem yapabilirsiniz. Ayrıca vadeli işlemlerde de DOT listelenmektedir, burada da 75 kata kadar kaldıraçla LONG veya SHORT pozisyonlar açabilirsiniz. Kaldıraçlı işlem yaparak karınızı artırabilirsiniz ancak likidite olmamak için çok dikkatli olmanızda fayda var.

Not: Polkadot (DOT Coin) gibi birçok eski veya yeni proje bulunmaktadır. Bu projelerin coinlerine yatırım yaparak oldukça yüksek karlar elde edebilirsiniz. Yapacağınız yatırımlar için Binance borsasını önermekteyiz. Binance, güvenilir coinleri listelemekte ve hızlı alım satıma açmaktadır. Binance 2017 yılında Changpeng Zhao ve Yi He tarafından kurulmuştur ve şu an dünyanın en büyük borsasıdır. Günlük işlem hacmi ortalama 80 milyar dolardır. Binance borsasına üye olup alım satım işlemlerine başlamak için buraya tıklayabilirsiniz.