Browsing Tag

polkadot kaç lira

Coin Yorumları

Polkadot Coin (DOT) Yorum & Analiz

2021 yılının parlayan yıldızlarından biri olan Polkadot (DOT Coin) bir süredir durağan bir dönemde ve bu durum yatırımcıları korkutuyor. Volatilitesi düşük ancak trendin ne yönde olacağı merak konusu. Bu tarz sorulara cevap olabilmesi adına bazı analizler yaptık ve geçmişten yola çıkarak yorumladık. Polkadot (DOT Coin) yorum ve analiz başlığı altındaki makalemizi okuyarak DOT yatırımlarınıza yön verebilirsiniz.

Polkadot (DOT Coin) Yorumları ve Analizleri

DOT Coin bir süredir eğimi çok düşük bir yükseliş kanalının içindeydi. Ancak 24 Mart günü gelen sert düşüşle birlikte bu kanalın çok aşağısına indi. Yükseliş kanalının çok altında mum kapatması yükselişin bittiğine olan işaret gibiydi. Birkaç gün boyunca DOT Coin bu kanala ulaşamadı ancak belirsizliği nedeniyle yeni formasyonlar çizmekte mümkün değildi. 26 Mart ve 27 Mart tarihlerinde yükseliş kanalının alt sınırı olan 33 dolar seviyesine değerek tekrar trende girme eğilimi gösterdi ancak maalesef kanalın içinde tutunamadı. DOT Coin şu anda 32 dolar seviyelerinden işlem görüyor ve yükseliş kanalının alt sınırına çok yakın ilerliyor. Bu durum tam bir belirsizlik içeriyor çünkü en ufak bir yukarı yönlü harekette tekrar yükseliş trendine gelecek. Ancak aşağı biraz daha inmesi durumunda yükseliş trendinden uzaklaşacak ve bu düşüş trendinin başladığına işaret olabilir. Bu birkaç gün çok iyi izlenmeli ve nakitte beklenmeli. Birkaç gün daha aynı seviyelerde devam ederse yükseliş trendinin bittiğini söyleyebiliriz ancak henüz hiçbir şey net değil.

DOT Coin için en yakın destek noktası 30 dolar. Bu destek daha önce de test edildi ve altına düşülmüştü. Bu nedenle piyasa psikolojisi bu desteği sağlam görmüyor. 30 dolar desteği gelebilecek bir düşüşü yavaşlatabilir ancak önlemesi çok zor. Hemen aşağısında 28.66 dolar seviyesinde biraz daha güçlü bir destek beliriyor. Bu destek biraz daha güçlü, trendi tutacak düzeyde. Bu desteğin biraz aşağısı stop bölgesi olabilir. DOT Coin 33 doları geçerek yükseliş trendine girebilirse ilk durak noktası ise 35 dolar olacak. 35 dolar direncini kırması zor gözüktüğü için o bölgede mal boşaltımı yapmak mantıklıdır.

DOT Coin indikatör özeti satışı desteklemektedir. Ancak güçlü bir satış göstergesi bulunmuyor. 9 indikatör satış, 8 indikatör ise alış sinyali veriyor. İndikatörlerin birbirine bu kadar yakın olması volatilitenin düşük olması ancak belirsizliğin yüksek olduğunu gösterir. Şu anda DOT al sat yapmak için uygun durumda değildir.

Not: Polkadot (DOT Coin) gibi birçok eski veya yeni proje bulunmaktadır. Bu projelerin coinlerine yatırım yaparak oldukça yüksek karlar elde edebilirsiniz. Yapacağınız yatırımlar için Binance borsasını önermekteyiz. Binance, güvenilir coinleri listelemekte ve hızlı alım satıma açmaktadır. Binance 2017 yılında Changpeng Zhao ve Yi He tarafından kurulmuştur ve şu an dünyanın en büyük borsasıdır. Günlük işlem hacmi ortalama 80 milyar dolardır. Binance borsasına üye olup alım satım işlemlerine başlamak için buraya tıklayabilirsiniz.