Browsing Tag

ripple satın al

Coin Yorumları

Ripple Coin (XRP) Nedir? Ripple Nasıl Alınır?

Ripple Coin (XRP) 2012 yılında bir online ödeme şirketi olan RippleNet tarafından piyasaya sürülmüş bir kripto para birimidir. Çıkış amacı ödemelerin ve para transferlerinin tamamen sanal olarak, Ripple aracılığı ile yürütülmesidir. Ripple diğer tüm kripto paralardan farklı olarak merkezi bulunan bir kripto para birimidir. Ripple’ın birçok ülkede ofisleri bulunmaktadır. Bu durumu bazı insanlar olumsuz yorumlarken bazı insanlar çok güvenilir bulmaktadırlar. Ripple’ın merkezi bulunan bir kripto para olması bankalarla anlaşmalar yapabilmesini kolaylaştırmıştır. Bu nedenle Ripple sanal ödemelerde çok düşük komisyonlarla rahatlıkla kullanılabilmektedir. Ripple Coin (XRP) nedir ve Ripple Coin (XRP) nasıl alınır başlıkları altında Ripple ile alakalı bilmeniz gerekenleri açıkladık.

ripple coin

Ripple Mining

Ripple, mining yapılarak piyasaya sürülen bir coin değildir. Bu nedenle Ripple mining yapılmamaktadır ve yapılmayacaktır. Ripple çıktığı yıl 100 milyar adet olarak çıkartılmıştır ve şu anda bunun yalnızca 45 milyar adeti dolaşımdadır. Kalan kısım ise belirli aralıklarla şirket tarafından piyasaya sürülecektir. Ripple’ın piyasaya sürülmemiş kısmı azaldıkça fiyatı daha da yükseliş eğilimi göstermektedir.

Ripple Nasıl Alınır?

Ripple, diğer değişle XRP yatırımı yapmak çok kolay bir işlemdir. Ripple Coin (XRP) nasıl alınır konusunda yapmanız gerekenleri adım adım sıraladık.

  1. Kayıtlı olduğunuz borsaya giriş yapın veya bir borsaya kayıt olun. (Kullandığınız borsada Ripple’ın listelendiğinden emin olun. Son dönemde yaşanan SEC davası nedeniyle bazı büyük borsalarda bile Ripple listelenmeyebiliyor. Binance Global’i tercih edebilirsiniz.)
  2. Spot piyasalar bölümünü açarak “XRP” şeklinde aratın.
  3. Karşınıza Ripple perleri çıkacaktır. Buradan hangi paritede işlem yapmak istiyorsanız o peri seçebilirsiniz.
  4. Alacağınız Ripple miktarını veya ne kadar değerinde Ripple alacağınızı girerek limit veya piyasa emri oluşturabilirsiniz.

Ripple çok köklü ve merkezi olan bir coin olduğu için neredeyse tüm borsalarda kaldıraçlı işlemlere de açıktır. Bundan dolayı Ripple ile kaldıraçlı işlemler yaparak daha yüksek karlar da elde edebilirsiniz.

Not: Ripple hakkında SEC tarafından açılmış bir dava mevcuttur. Bu davada Ripple’ın suçlu veya suçsuz olduğuna dair görüşler olsa da, henüz net bir mahkeme kararı çıkmamıştır. Dava Ripple’ın fiyatını çok fazla etkilediği için uzun vadeli teknik analizler doğru sonuç verememektedir. Ayrıca davanın sonucuna göre Ripple’ın fiyatının fazlasıyla etkileneceği düşünülmektedir.

Not: Ripple ve diğer tüm kripto paralarda işlem yapmak için kullanabileceğiniz en uygun borsa Binance borsasıdır. Çünkü Binance kesinti yaşanmaması, düşük komisyonlar, kolay para yatırma ve çekme özellikleri sayesinde sorunsuz bir borsadır. Biz de tüm işlemlerinizde Binance borsasını tavsiye etmekteyiz. Binance 2017 yılında Changpeng Zhao ve Yi He tarafından kurulmuştur ve şu an dünyanın en büyük borsasıdır. Günlük işlem hacmi ortalama 80 milyar dolardır.

Binance borsasına üye olup alım satım işlemlerine başlamak için buraya tıklayabilirsiniz.