Browsing Tag

 ripple yükselir mi

Coin Yorumları

Ripple Coin (XRP) Yorum & Analiz

Kripto paralar arasında piyasa değerine göre sıralandığında 7. Sırada bulunan Ripple muhteşem ilerliyorken maalesef başına gelen talihsiz olaylar nedeniyle fazlasıyla kan kaybetti. Ancak haftalar içerisinde Ripple beklenmedik bir şekilde toparlandı. Ripple diğer tüm coinlerin aksine gerçekten tutucu fanatik yatırımcılara sahip bir coin. Ne yaşanırsa yaşansın, sonucunda zarar etmek olsa bile hala destekleyecek olan on binlerce yatırımcı var. Tüm bu dış etkenleri temel analizlere dahil etmek, yatırım yaparken göz önünde bulundurmak zorundayız. Bu yazımızda Ripple almayı düşünenlere bazı tavsiyeler, Ripple’da terste kalanlara tavsiyeler, Ripple ne olur sorusunu soranlara cevap verdik. Ripple Coin (XRP) yorum ve analiz yazımızın tamamını okuyarak Ripple’ın güncel durumu hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Ripple Coin (XRP) Yorumları

Ripple mum grafiği okunarak teknik analiz yapılabilecek en zor coinlerden biridir çünkü henüz yargı süreci devam ederken en ufak bir gelişme bile tüm grafiği alt üst etmektedir. Bu nedenle teknik analizden destek alsakta, Ripple için piyasa psikolojisini daha çok yorumlayacağız.

Ripple Aralık ayında 1 dolara doğru koşarken 22 Aralık tarihinde SEC tarafından açılan dava sonucunda fiyatında ani bir düşüş yaşanmıştı. Ardından piyasa kendini dengelemeye çalışırken büyük borsalardan Ripple’ı liste dışı bırakma kararları art arda açıklanmaya başladı ve bu da fiyatı iyice aşağı düşürdü. Ripple’da 0.70 seviyelerini gördükten sonra bu kararların ardından 0.18’e kadar bir düşüş oldu ancak Ripple yine de tutunabilmeyi başardı. Ripple davasıyla alakalı ufak gelişmelerin bile piyasayı ne kadar etkileyebileceğini görmüş olduk. Ripple davasıyla alakalı önemli tarihleri aşağıda sıraladık.

  • 12 Nisan 2021
  • 14 Mayıs 2021
  • 4 Haziran 2021

Bu tarihler Ripple davasını doğrudan etkileyecek tarihler ve bu tarihlerde olacak en ufak bir olay bile Ripple fiyatını çok değiştirecektir. Bu tarihlerde genellikle Ripple fiyatı gün içerisinde biraz yükselecek (Muhtemelen yükseliş sabah başlayacaktır.) ve akşama doğru karara bağlı olarak fiyat güncellenecektir. Eğer etkileyen hiçbir durum yoksa fiyat tekrar aşağıya inecektir. Bu tarihlerde Ripple bulundurmak veya pozisyon açmak tamamen kumardır. Yakına stop noktaları koyarak denenebilir ancak büyük risk alacağınızı unutmayın. Tavsiyemiz bu tarihler yaklaşırken nakitte veya başka bir coinde beklemeniz yönündedir. Ripple için grafiği yorumlayacak olursak geniş perspektiften bakmamız gerekiyor çünkü kısa ölçekli baktığımızda davanın verdiği spekülasyonları görüyoruz. Ripple için bir yükseliş kanalı çizmek mümkün. Bu kanalın başlangıcı Ripple’ın yıkıldığı gün olan 30 Aralık tarihinden 0.18 dolar fiyat ile başlıyor. Kanalın başlangıç üst direnci ise 0.44 dolar seviyeleri. Trend çizgilerimizin açısı çok yüksek olmadığı için Ripple genellikle hep kanalın içinde kalıyor. Sadece Ocak sonunda kanalın alt desteğini test ettiğini görüyoruz ancak aşağıda mum kapatmadığı için sorun bulunmuyor. Bu yükseliş kanalındaki kritik dirençlerden ilki ise 0.64 dolar seviyesi. Ripple 0.64 – 0.65 dolar seviyesine geldiği taktirde ya daha da güçlenerek ilerleyecek ya da yüklü mal boşaltımı olacak ve tekrar aşağı düşecektir. Bu seviyeye kadar HODL yapmak, bu seviyede ise hacime bakarak karar almak en mantıklısı. Eğer hacim yükselişi kaldırabilecek durumda ise daha da beklenebilir ancak hacim yetersiz geliyorsa mutlaka satış yapılıp nakitte beklenmelidir. İkinci direnç bölgesi ise 0.75 seviyesidir. Eğer ilk direnç aşılır ve Ripple yükseliş trendinde devam ederse 0.75 durağında da takılacaktır. 0.75 – 0.80 aralığı çok volatil ve belirleyici olacaktır. Bu bölgede de yine hacime bakarak işlem yapmak mantıklı olacaktır.

Ripple için mahkemeyle alakalı güncel gelişmeleri de takip etmek hayati önem taşıyor. Olumlu bir gelişmeyi duyduğunuz anda alış yaparak kar elde edebilirsiniz. Ayrıca olumsuz bir gelişme varsa da fiyat düşmeden Ripple’ı elinizden çıkartmanızda fayda var.

Not: Ripple ve diğer tüm kripto paralarda işlem yapmak için kullanabileceğiniz en uygun borsa Binance borsasıdır. Çünkü Binance kesinti yaşanmaması, düşük komisyonlar, kolay para yatırma ve çekme özellikleri sayesinde sorunsuz bir borsadır. Biz de tüm işlemlerinizde Binance borsasını tavsiye etmekteyiz. Binance 2017 yılında Changpeng Zhao ve Yi He tarafından kurulmuştur ve şu an dünyanın en büyük borsasıdır. Günlük işlem hacmi ortalama 80 milyar dolardır. Binance borsasına üye olup alım satım işlemlerine başlamak için buraya tıklayabilirsiniz.