Browsing Tag

solana coin nasıl alınır

Coin Yorumları

Solana Coin (SOL) Nedir? Sol Coin Nasıl Alınır?

Solana Coin (SOL), merkezi bulunmayan bir DeFi projesidir. Solana, tek zincirli bir blockchain ağı kullanan ve güvenilirliği doğrulanmış bir projedir. Projenin temelleri 2017 yılında İsviçre’deki Solana Vakfı tarafından atılmıştır. 3 yıllık geliştirme sürecinin ardından 2020 yılının Mart ayında Solana Coin (SOL) çıkartılmıştır. Solana Coin (SOL) çıkışından bu tarihe kadar fiyatını ve hacmini oldukça yükseltmiştir. Kısaca Solana Coin (SOL) merkezi bulunmayan bir kripto para birimidir. Bu yazımızda Solana Coin (SOL) nedir ve nasıl alınır başlığı altında Solana Coin hakkında bilgiler verdik.

Solana Coin (SOL) Mining

Solana Coin (SOL) mining yapılması mümkün değildir çünkü Solana Coin geliştiricileri Proof of Stake protokolünü benimsemişlerdir. Bu protokol belirlenmiş ve Proof of Work (Mining) protokolü tamamen listeden çıkartılmıştır. Buna göre, Solana Coin (SOL) piyasaya sürülmesi Proof of Stake yöntemiyle gerçekleşmektedir. Kullanıcılar Solana Coin’lerini cüzdanlarında tutup stake için kilitlemek zorundadırlar. Kilitli stake edilen Solana Coin’ler sayesinde daha çok Solana Coin kazanırlar ve bu şekilde SOL piyasaya sürülmüş olur.

Solana Coin (SOL) maksimum arzı 488 milyon adet olarak belirlenmiştir ancak süreç içerisinde bir mikltar fazlası üretilerek toplam arz 491 milyona çıkmıştır. Ancak bunun yalnızca 267 milyon adeti dolaşımdadır. Maksimum arzın fazlaları süreç içerisinde şirket tarafından yakılabilir.

Solana Coin (SOL) Fiyatı

Solana Coin (SOL) fiyatı yatırımcıların en çok ilgisini çeken kısım. Çünkü çıktığı günden beri ciddi bir düşüş yaşamamışken, ciddi yükselişler yaşamıştır. Bu yönüyle yatırımcıların ilgisini oldukça fazla çekmektedir. Solana Coin (SOL) fiyatı güncel olarak 13 dolar civarındadır. Solana Coin fiyatı 11 Mayıs 2020 tarihinde tarihinin en düşük seviyesi olan 0.50 doları görmüştür. Tüm zamanların en yüksek seviyesi ise 24 Şubat 2021 tarihi itibariyle 18.15 dolardır.

Solana Coin (SOL) Nasıl Alınır?

Solana Coin (SOL)  yatırımı yapmak gayet hızlı bir işlemdir. Solana Coin (SOL) dünyada sayılı olan en büyük borsaların çoğunda listelenmektedir. Listelenen borsalara dünyanın en büyük borsası olan Binance’ta dahil. Eğer SUSHI yatırımı yapmak istiyorsanız yapmanız gerekenler çok basit. Solana Coin (SOL) nasıl alınır konusunda yapmanız gerekenleri adım adım sıraladık.

  1. Kayıtlı olduğunuz borsaya giriş yapın veya bir borsaya kayıt olun.
  2. Spot piyasalar bölümünü açarak “SOL” şeklinde aratın.
  3. Karşınıza SOL işlem perleri çıkacaktır. Buradan ne karşılığında Solana Coin almak istiyorsanız o peri seçin.
  4. Alacağınız Solana Coin miktarını veya ne kadar değerinde Solana Coin alacağınızı girerek limit veya piyasa emri oluşturarak Solana Coin alabilirsiniz.

Solana Coin hacmi yeteri seviyeye ulaştığı için birçok borsada kaldıraçlı işlemlere açıktır. Binance borsasında 5 kata kadar kaldıraçlı marjin işlem yapabilirsiniz. Ayrıca vadeli işlemlerde de Solana Coin listelenmektedir, burada da 50 kata kadar kaldıraçla LONG veya SHORT pozisyonlar açabilirsiniz. Kaldıraçlı işlem yaparak karınızı artırabilirsiniz ancak likidite olmamak için çok dikkatli olmanızda fayda var.

Not: Solana Coin gibi birçok eski veya yeni proje bulunmaktadır. Bu projelerin coinlerine yatırım yaparak oldukça yüksek karlar elde edebilirsiniz. Yapacağınız yatırımlar için Binance borsasını önermekteyiz. Binance, güvenilir coinleri listelemekte ve hızlı alım satıma açmaktadır. Binance 2017 yılında Changpeng Zhao ve Yi He tarafından kurulmuştur ve şu an dünyanın en büyük borsasıdır. Günlük işlem hacmi ortalama 80 milyar dolardır. Binance borsasına üye olup alım satım işlemlerine başlamak için buraya tıklayabilirsiniz.