Browsing Tag

solana coin paribu

Coin Yorumları

Solana Coin (SOL) Yorum & Analiz

Solana Coin (SOL) güncel olarak 19.60 dolar seviyelerinden fiyatlanmaktadır. 6 gündür günü tavan seviyede kapatarak ralli sürdürmektedir ve bu ralliye 13 dolar seviyesinden başlamıştır. Solana Coin (SOL) yükselecek mi? Solana Coin (SOL) düşecek mi? Solana Coin (SOL) ne olacak? Gibi sorulara cevap olması amacıyla Solana Coin (SOL) Yorum ve Analiz başlığı altında bu makaleyi yazdık. Bu yazımızda Solana Coin’in grafiğini teknik olarak inceledik ve temel analiz bilgimizi de koyarak yorumladık.

Solana Coin (SOL) Yorumları ve Analizleri

Solana Coin 12.50 seviyelerinden güç alarak bir ralliye başladı ve bu seviyelere kadar geldi. Günlük grafikte art arda yeşil mum görmek olumluya işarettir. Düzeltme gelmesini bekleyenler ise bu trene binemeyerek sadece izleyebildiler. Ancak düzeltme beklemek aslında doğru bir hamle, analizimizin detaylarında bundan da bahsedeceğiz.

Solana Coin (SOL) için trend yukarı yönlü ve negatif sinyal neredeyse hiç yok diyebiliriz. Ancak 6 gün üst üste yeşil mum görmemiz düzeltmenin mutlaka geleceğini bize söylüyor. Bu nedenle artık alış yapmak çok mantıklı olmayabilir, hatta kar realize etmek ve düzeltmeyi beklemekte alınabilecek bir risk. Çünkü SOL yeterince şişti ve bu ralliye devam edebilmesi için düşüşten güç alması şart oldu. Bu düzeltmenin hangi gün geleceği asla net değil ancak birkaç gün daha gelmese bile ani bir artış olmayacağı neredeyse ortada diyebiliriz. Gelecek düzeltmede ise sert bir düşüş beklemiyoruz. Tahminen gelebileceği en düşük nokta VWAP çizgisinin geçtiği 16 – 16.50 dolar seviyeleri olabilir ancak bu seviyelere bile düşmesi zor gözüküyor. Sadece ufak bir kırmızı mum görüp ardından yükselişe kaldığı yerden devam edecektir.

Solana Coin (SOL) için en yakın destek noktamız 17.10 dolar seviyesi. Düzeltme geldiğinde tam bu noktadan dönebilir. 17.10 – 17.50 dolar aralığı güvenli alış bölgesi olarak belirlenebilir. Direnç noktası ise güne göre değişkenlik gösterecektir çünkü şu an önümüzde hiçbir net direnç yok. Sadece yükseliş kanalının direnci bulunuyor. Nisan başları itibariyle 22-23 dolar seviyeleri direnç sayılabilir ancak Nisan ortası geldiğinde bu direnç 25’e kadar taşınacak. 20 dolar seviyesinde psikolojik direnç oluşmadığını da açık emirlerden netçe görebiliyoruz. 20 dolara temkinli yaklaşmanıza gerek yok. Kısacası Solana Coin (SOL) için yükseliş trendi devam ediyor ve tüm parametreler yükselişi gösteriyor. Düzeltmeyi bekleyip düzeltmenin hemen ardından bu trene binmek güzel karlar getirebilir.

Not: Solana Coin gibi birçok eski veya yeni proje bulunmaktadır. Bu projelerin coinlerine yatırım yaparak oldukça yüksek karlar elde edebilirsiniz. Yapacağınız yatırımlar için Binance borsasını önermekteyiz. Binance, güvenilir coinleri listelemekte ve hızlı alım satıma açmaktadır. Binance 2017 yılında Changpeng Zhao ve Yi He tarafından kurulmuştur ve şu an dünyanın en büyük borsasıdır. Günlük işlem hacmi ortalama 80 milyar dolardır. Binance borsasına üye olup alım satım işlemlerine başlamak için buraya tıklayabilirsiniz.