Browsing Tag

sushi coin nasıl alınır

Coin Yorumları

SushiSwap (SUSHI) Nedir? Sushi Coin Nasıl Alınır?

DeFi projeleri arasında 2.5 yılda olağanüstü yol kat etmiş olan Uniswap’in yeni projesi SushiSwap Coin (SUSHI)’dir. Şirket, SUSHI ile bazı protokelleri değiştirerek ve geliştirerek Uniswap’in farklı bir versiyonunu oluşturmayı amaçlıyor. SushiSwap Coin (SUSHI) 2020 yılının Eylül ayında piyasaya girmiş ve aylar içerisinde çok fazla değer kazanmıştır. SUSHI, şirketin bakış açısıyla başarılı olmuş bir çatallanma projesidir. Kısaca, SushiSwap Coin (SUSHI) Eylül 2020 tarihinde piyasaya girmiş bir kripto para birimidir. Bu yazımızda SushiSwap Coin (SUSHI) nedir ve nasıl alınır başlığı altında SUSHI hakkında bilgiler verdik.

SushiSwap Coin (SUSHI) Dağıtımı

SushiSwap Coin mining yöntemiyle piyasaya sürülmemektedir. Gelecekte de SushiSwap mining mümkün olmayacaktır. SushiSwap, Yield Farming yöntemiyle dağıtılmaktadır ve piyasalara girmektedir. SUSHI için Yield Farming karmaşık bir yapıdadır ancak kısaca bahsetmek gerekirse, elinizde bulunan coinlerinizi başkalarına borç vererek (birnevi stake ederek) SushiSwap Coin kazanmak demektir.

SushiSwap Coin (SUSHI) Fiyatı

SushiSwap Coin henüz bir yılı bile doldurmamış bir coin olmasına rağmen fiyatı kısa süre içerisinde katlanmıştır. SushiSwap Coin (SUSHI) fiyatı konusundaki en büyük etken projenin sağlam olmasıdır.

SUSHI piyasaya 6 dolardan girmiştir ve birkaç hafta içerisinde ani bir dip yaparak 1 doların altı seviyelerde fiyatlanmıştır. 2021 yılında yükselişe geçmiştir ve şu anda 19 dolar seviyeleriden fiyatlanmaktadır. SUSHI, piyasa değeri sıralamasında 42. Sıradadır.

SushiSwap Coin’in maksimum arzı 250 milyon adettir. Şu anda üretilmiş 206 milyon tane SUSHI bulunmaktadır ve bunun 127 milyon adeti dolaşımdadır.

SushiSwap Coin (SUSHI) Nasıl Alınır?

SushiSwap Coin (SUSHI) yatırımı yapmak gayet hızlı bir işlemdir. SushiSwap Coin (SUSHI) dünyada sayılı olan en büyük borsaların çoğunda listelenmektedir. Listelenen borsalara dünyanın en büyük borsası olan Binance’ta dahil. Eğer SUSHI yatırımı yapmak istiyorsanız yapmanız gerekenler çok basit. SushiSwap Coin (SUSHI) nasıl alınır konusunda yapmanız gerekenleri adım adım sıraladık.

  1. Kayıtlı olduğunuz borsaya giriş yapın veya bir borsaya kayıt olun.
  2. Spot piyasalar bölümünü açarak “SUSHI” şeklinde aratın.
  3. Karşınıza SUSHI işlem perleri çıkacaktır. Buradan ne karşılığında SUSHI almak istiyorsanız o peri seçin.
  4. Alacağınız SUSHI miktarını veya ne kadar değerinde SUSHI alacağınızı girerek limit veya piyasa emri oluşturarak SUSHI alabilirsiniz.

SushiSwap Coin (SUSHI) hacmi ve piyasa değeri yüksek olduğu için birçok borsada kaldıraçlı işlemlere açıktır. Binance borsasında 5 kata kadar kaldıraçlı marjin işlem yapabilirsiniz. Ayrıca vadeli işlemlerde de SUSHI listelenmektedir, burada da 50 kata kadar kaldıraçla LONG veya SHORT pozisyonlar açabilirsiniz. Kaldıraçlı işlem yaparak karınızı artırabilirsiniz ancak likidite olmamak için çok dikkatli olmanızda fayda var.

Not: SushiSwap Coin (SUSHI) gibi birçok eski veya yeni proje bulunmaktadır. Bu projelerin coinlerine yatırım yaparak oldukça yüksek karlar elde edebilirsiniz. Yapacağınız yatırımlar için Binance borsasını önermekteyiz. Binance, güvenilir coinleri listelemekte ve hızlı alım satıma açmaktadır. Binance 2017 yılında Changpeng Zhao ve Yi He tarafından kurulmuştur ve şu an dünyanın en büyük borsasıdır. Günlük işlem hacmi ortalama 80 milyar dolardır. Binance borsasına üye olup alım satım işlemlerine başlamak için buraya tıklayabilirsiniz.