Browsing Tag

sushiswap yükselir mi

Coin Yorumları

SuShiSwap (SUSHI) Coin Yorum & Analiz

Eylül 2020 yılında çıkmış, henüz çok yeni bir proje olan SUSHI piyasa değeri açısından artık yatırım yapmaya müsait seviyede. Şu anda piyasa değeri sıralamasında 46. Sırada yer alıyor ancak bu daha da ilerleyecek gibi gözüküyor. Bu yazımızda SushiSwap Coin (SUSHI) yorum ve analiz başlığı altında SUSHI ile alakalı görüşlerimizi ve analizlerimizi paylaştık.

SushiSwap Coin (SUSHI) Yorumları ve Analizleri

SUSHI yükseliş trendinde kademeli olarak yükselirken 20 Mart tarihi itibariyle hacimsel bir fiyat düşüşü gördü. Bu seviye iyi izlenmeli, %50 nakitte beklenmeliydi çünkü hacim düşerken fiyat düşüyordu. Hacimle birlikte fiyatın düşmesi en tehlikeli düşüşlerden birisidir. Ayrıca bu düşüşte günlük mumun kapanış noktası VWAP çizgisinin altında kaldı. Bu da bize bunun ciddi bir düşüş olabileceğini belirtiyordu. 20 Mart’ı takip eden günlerde kırmızı mumlar görmeye devam ettik. Mumların boyutu genellikle birbirine yakındı, yani bu bir kademeli trend düşüşüdür. Kademeli trend düşüşüne girdiğimizi net olarak anladığımız için yeşil mum görene kadar düşüşün nereye kadar gideceğini bilemeyiz. Mumlar VWAP çizgisinin fazlasıyla altına düştüğü için bir ölü kedi sıçraması beklemekte yanlış olur. Kademeli trend düşüşlerinde satış yapıp nakitte beklemek en mantıklı yöntemdir. Yeşil mum görüldüğü taktirde kademli trend düşüşü bitmiş demektir ve yeni formasyonlar oluşacaktır. Yeşil mumu görür görmemez atlamamalısınız çünkü bu yükselişin garantisi değil, diğer indikatörleri ve trend çizgilerini de incelemelisiniz.

SUSHI 11 dolar seviyesinde güçlü bir destek barındırıyor. En kötü ihtimalle bu trend düşüşü 11 dolarda sonlanacaktır ancak desteğe değmesi bile zor gözüküyor. Tahminen 12.50 – 14 arası seviyelerde düşüş son bulacak ve yeni bir döneme girilecektir. Yeşil mumu gördüğünüz taktirde hacimi kontrol etmelisiniz. Hacim yükselişi besleyecek kadar yeterliyse alış yapılabilir ve sağlam yükselişler beklenebilir. Ancak hacim bunu karşılamıyorsa bir süre daha beklemenizde ve izlemenizde fayda var. Ancak yine de izleme sürecinizde nakitinizin %20 civarındaki kısmını SUSHI’ye yatırabilirsiniz.

SUSHI’de düşüşün ardından yükseliş ve hemen akabinde tekrar kırmızı mumlar gelirse bu durum W formasyonuna dönüşebilir. W formasyonu geldiği taktirde trend düşüşün bitim noktasına kadar yeni bir geri çekilme yaşanacak ve ardından kademeli yükselişle 20 dolara kadar ilerleyecektir. Ancak bu kademeli yükseliş esnasında gün içi dalgalanmalar da fazla olacak, piyasa volatil olacaktır. 20 dolar bir direnç noktası olduğu için 19 küsür seviyelerinde satış yapmak mantıklı bir seçenektir. Direncin kırılmaması ihtimaline karşın böyle bir erken satış yapılabilir.

Not: SushiSwap Coin (SUSHI) gibi birçok eski veya yeni proje bulunmaktadır. Bu projelerin coinlerine yatırım yaparak oldukça yüksek karlar elde edebilirsiniz. Yapacağınız yatırımlar için Binance borsasını önermekteyiz. Binance, güvenilir coinleri listelemekte ve hızlı alım satıma açmaktadır. Binance 2017 yılında Changpeng Zhao ve Yi He tarafından kurulmuştur ve şu an dünyanın en büyük borsasıdır. Günlük işlem hacmi ortalama 80 milyar dolardır. Binance borsasına üye olup alım satım işlemlerine başlamak için buraya tıklayabilirsiniz.