Browsing Tag

terra coin ekşi

Coin Yorumları

Terra Coin (LUNA) Nedir? Terra Coin Nasıl Alınır?

Terra Coin (LUNA), Terra platformunun ürettiği ve piyasaya sürdüğü bir kripto para birimidir. Temelinde Terra platformunu desteklemek yatsa da, platform geliştikçe LUNA’nın değeri de katlanmıştır. LUNA kısa süre içerisinde o kadar hızlı yükselmiştir ki LUNA madencilerinin gelirleri katlanmıştır. Ayrıca LUNA yatırımcılarının da yüzünü oldukça güldürmüştür.

Terra platformu gelecekte tüm finansal yönetimin kripto paraların elinde olacağına, büyük fonların kripto paralarda tutulacağına inanıyor ve bu yönde adımlar atıyor. Özellikle büyük yatırımcılar olmak üzere birçok insan Terra platformuna güvenmiş olacak ki, Terra Coin (LUNA) değeri kısa sürede çok yükseldi. Bu yazımızda Terra Coin (LUNA) nedir ve nasıl alınır başlığı altında Terra Coin hakkında bilgiler verdik.

Terra Coin (LUNA) Mining

Terra platformundaki bloklar arası işlemler kullanıcılar tarafından yapılmaktadır. Kullanıcıların ekran kartlarını ve işlemcilerini platforma emanet etmelerine karşılık olarak LUNA hediye edilmektedir. Bu işlem Terra Coin (LUNA) mining olarak isimlendirilmektedir. Mining şirketleri tarafından LUNA oldukça yaygın olarak tercih edilmektedir, kar oranı yüksek sayılmaktadır.

Terra Coin (LUNA) Fiyatı

Terra Coin (LUNA) fiyatı ile yatırımcıları oldukça şaşırtmış bir coindir. Yıllık değişimine baktığımızda inanılmaz bir yükseliş görebiliyoruz. Terra Coin şu an itibariyle 19 dolardan işlem görmektedir. Tüm zamanların en yüksek seviyesini 20.74 dolar ile 16 Mart tarihinde görmüştür. Tüm zamanların en düşük seviyesini ise 13 Mart tarihinde 0.11 dolar ile görmüştür. Yıllık bazda baktığımızda inanılmaz bir yükseliş mevcut.

Ayrıca kısa vadeli incelediğimizde henüz 25 Ocak tarihinde LUNA 0.85 dolar iken 17 Mart itibariyle 19 dolardan fiyatlanmaktadır.

Terra Coin (LUNA) Nasıl Alınır?

Terra Coin (LUNA) yatırımı yapmak gayet hızlı bir işlemdir. LUNA dünyada sayılı olan en büyük borsaların çoğunda listelenmektedir. Listelenen borsalara dünyanın en büyük borsası olan Binance’ta dahil. Eğer Terra Coin yatırımı yapmak istiyorsanız yapmanız gerekenler çok basit. Terra Coin (LUNA) nasıl alınır konusunda yapmanız gerekenleri adım adım sıraladık.

  1. Kayıtlı olduğunuz borsaya giriş yapın veya bir borsaya kayıt olun. (Kayıtlı olduğunuz borsada Terra Coin (LUNA) listeleniyor olmalı.)
  2. Spot piyasalar bölümünü açarak “LUNA” şeklinde aratın.
  3. Karşınıza LUNA işlem perleri çıkacaktır. Buradan ne karşılığında LUNA almak istiyorsanız o peri seçin.
  4. Alacağınız LUNA miktarını veya ne kadar değerinde LUNA alacağınızı girerek limit veya piyasa emri oluşturarak LUNA alabilirsiniz.

Terra Coin (LUNA) ani fiyat artışından sonra birçok borsada kaldıraçlı marjin işlemlere açılmıştır. LUNA ile 2 kattan 125 kata kadar (Borsaya göre değişkenlik gösterir.) kaldıraçlı işlem yapabilir ve karınızı artırabilirsiniz. Kaldıraçlı işlem yaparken fiyat düşüşlerinden likidite olma ihtimaliniz olduğu için kararlarınızı dikkatli almanızda fayda var.

Not: Terra Coin ve diğer tüm coinlerde alım satım işlemleri yapmak istiyorsanız bunun için en iyi borsa Binance borsasıdır. Binance birçok yönden kullanıcısına avantajlar sağlamaktadır ve Binance borsasında Terra Coin kaldıraçlı işlemlere de açıktır. Binance 2017 yılında Changpeng Zhao ve Yi He tarafından kurulmuştur ve şu an dünyanın en büyük borsasıdır. Günlük işlem hacmi ortalama 80 milyar dolardır. Binance borsasına üye olup alım satım işlemlerine başlamak için buraya tıklayabilirsiniz.