Browsing Tag

tether fiyat 2021

Coin Yorumları

Tether (USDT) Nedir? Tether Nasıl Alınır?

Günümüzde kripto para borsaları bir sürü insan tarafından sıkça kullanılıyor, yatırımlar yapılıyor. Kripto borsanın vazgeçilmez temel taşlarından birisi de sürekli gördüğümüz Tether yani USDT. USDT tüm borsalarda en yüksek işlem hacmine sahip işlem peridir. Örneğin BTC/USDT peri BTC/TRY perinden çok daha yüksek işlem hacmine sahiptir. Kısacası Tether kripto para borsasının vazgeçilmez coinidir. Bu yazımızda Tether’i daha iyi anlayabilmeniz için Tether (USDT) nedir ve Tether (USDT) nasıl alınır sorularını yanıtladık.

Tether (USDT) Nedir?

Tether, 2015 yılında Tether Limited Şirketleri tarafından piyasaya sürülmüş, stablecoin sınıfında olan bir kripto para birimidir. Tether yıllardır en popüler stablecoin olma unvanını taşıyor ve rakiplerinden çok önde olduğu için bunu kaybedecek gibi gözükmüyor.

Stablecoin, değeri sabitlenmiş coin demektir. Tether’in değeri ise Amerika Doları’na endekslenmiştir. Yani 1 Tether çok ufak farklar hariç 1 dolara eşittir. Bu eşitliğin yatırımcılar tarafından bozulmaması için buna uygun hamleler yapılmaktadır ve stablecoin olduğu bilindiği için dolar fiyatından çok daha uzak alış veya satış emirleri koymayı kimse tercih etmemektedir.

Tether kripto para borsalarında birçok yatırımcı tarafından tercih edilir. Yapılan teknik analizler büyük oranda USD perinde değil USDT perinde olmaktadır. Kısacası kripto para borsalarının doları, kripto dolar olan Tether’dir. Tether (USDT) nedir sorusuna bu şekilde kısaca cevap verebiliriz.

Not: Binance borsasında vadeli işlemlerde USDT kullanılmaktadır.

Tether (USDT) Nasıl Alınır?

Tether tüm borsaların yapıtaşı olduğu için hepsinde listelenmektedir. Genellikle itibari para Tether’e çevirilir ve Tether ile işlem yapılır. Tether (USDT) nasıl alınır sorusuna cevap olarak kısaca özetleyelim.

  • Kayıtlı olduğunuz borsaya giriş yapın.
  • İtibari paranız (TRY olarak kabul ediyoruz.) ile Tether almak için spot piyasalarda arama kısmına “USDT/TRY” yazın ve karşınıza çıkan işlem çiftine tıklayın.
  • Burada ne kadar Tether alacağınızı veya kaç TL’nizi Tether’e çevireceğinizi belirterek Tether alabilirsiniz.

Not: Borsalarda işlem yaparken USDT kullanmanız işlem takiplerinizi kolaylaştıracaktır. USDT ile işlem yapmak için dünyanın en yüksek hacimli borsası olan Binance borsasını önermekteyiz. Binance 2017 yılında Changpeng Zhao ve Yi He tarafından kurulmuştur ve şu an dünyanın en büyük borsasıdır. Günlük işlem hacmi ortalama 80 milyar dolardır. Binance borsasına üye olup alım satım işlemlerine başlamak için buraya tıklayabilirsiniz.