Browsing Tag

tether kimin

Coin Yorumları

Tether (USDT) Yorum & Analiz

Kripto para borsalarında en yüksek işlem hacmi USDT perlerinde bulunmaktadır. USDT borsadaki birçok yatırımcının kullandığı bir stablecoindir. Bazı yatırımcılar Tether’i sadece dönüşümleri için kullansa da, bazı yatırımcılar sadece yatırım olarak bile ellerinde tutmaktadılar. Tether hakkında genel yorumlarımızı ve analizlerimizi Tether (USDT) yorum ve analiz başlığı altında sizlerle paylaştık.

Tether, 1 dolara endeksli bir stablecoindir. Genellikle 1 dolardan bir miktar daha yüksektir ancak yine de dolara endeksli ilerlemektedir. Şu anda bir USDT 1.0003 USD’den işlem görmektedir. Gün içi dalgalanmalarda 0.999’a kadar düşebilmektedir. Bunun sebebi ise piyasanın USDT’ye olan tepkisinden kaynaklanmaktadır.

USDT’yi bir yatırım aracı olarak kullanabilirsiniz. Çoğu insan dolar yatırımı yaparken bunu döviz bürolarından aldıkları dolarlar ile yaparlar ancak bu çok yüksek komisyon içerir. USDT dolara endeksli bir stablecoin olduğu için dolar yatırımı yapmak yerine USDT yatırımı yapmanız aynı işlevi görmektedir. Üstelik USDT yatırımı yaparken neredeyse yok denecek kadar az komisyon ödersiniz. Uzun vadeli USDT yatırımı yapmak istiyorsanız USD/TRY grafiğinden yararlanmalısınız. Çünkü USDT kendi başına değer kazanan bir coin değildir, yalnızca dolar endeksinin artmasıyla değer kazanır. Ancak Türk Lirası değer kaybettiği taktirde USDT/TRY perinde TRY değeri artacaktır. Bu da paranızın TRY bazında artmasını sağlayacaktır.

Ayrıca USDT dolardan bağımsız olarakta minik oynamalar yapmaktadır. Piyasalardaki çok büyük hareketlilikler USDT fiyatını da etkilemektedir. Örneğin piyasaya çok yüklü miktarda para girişi olduğunda yatırımcıların çoğu USDT almak isteyeceği için USDT fiyatı anlık yükselebilir. Bu durumlarda dalgalanmayı doğru yerlerden yakalayarak USDT ile kar edebilirsiniz.

USDT uzun vadeli yatırımlar için uygun ve çok güvenli bir yatırım aracıdır. Çünkü Dolar TL karşılığında genellikle artış eğiliminde olduğundan USDT’niz de artacak ve kar edebileceksiniz. Ayrıca dolar düşse bile Tether’i günün en yüksek seviyelerinden satabilirseniz bu düşüşten fazla etkilenmeden yatırımınızı kurtarabilirsiniz.

Not: Borsalarda işlem yaparken USDT kullanmanız işlem takiplerinizi kolaylaştıracaktır. USDT ile işlem yapmak için dünyanın en yüksek hacimli borsası olan Binance borsasını önermekteyiz. Binance 2017 yılında Changpeng Zhao ve Yi He tarafından kurulmuştur ve şu an dünyanın en büyük borsasıdır. Günlük işlem hacmi ortalama 80 milyar dolardır. Binance borsasına üye olup alım satım işlemlerine başlamak için buraya tıklayabilirsiniz.